Celstraf voor beeldenroof Singer Museum

 
Foto: RTV Utrecht

 


AMSTERDAM - De rechter in Amsterdam heeft twee mannen veroordeeld tot vier en 4,5 jaar cel voor een serie diefstallen van bronzen beelden.

De rechtbank hekelde het feit dat de beeldenrovers "uit puur winstbejag" in een tijdsbestek van nauwelijks twee maanden tijd verspreid over het land hadden toegeslagen en dat zij "schade hebben toegebracht aan cultuurbezit".

Een van de beelden was een afgietsel van de beroemde Denker van Auguste Rodin, dat in de tuin van het Singer Museum in Laren stond. De geroofde beelden werden vernield. Het was de dieven niet om de kunst maar om het brons te doen. Rodins Denker werd, zwaar verminkt, teruggevonden in de tuin van een van de mannen. Hij had het beeld in delen begraven.

De twee rovers, de 41-jarige Reinier ter B. en de 36-jarige Marco van den B., waren eind 2006, begin 2007 bijna dagelijks op het boevenpad. Ze sloegen ook toe in onder meer Soest, Maarssen en Loosdrecht. Het Openbaar Ministerie eiste zes jaar cel tegen het duo. De rechtbank veroordeelde de 20-jarige Melle S. tot twaalf maanden waarvan vier voorwaardelijk wegens medeplichtigheid. Dat was ook de eis van het OM.

De roof uit de Singertuin vormde het sluitstuk van een hele reeks soortgelijke feiten, naast een aantal inbraken in woningen en bedrijfspanden en diefstallen van auto's en boten. Ter B. werd al diverse keren veroordeeld, onder meer voor inbraken. Hij was in oktober 2006 vrijgekomen, twee dagen na de Singerroof zat hij weer vast.

De politie kwam de daders op het spoor dankzij snippers papier die na de diefstal bij het Singer Museum werden gevonden. Het bleek een verscheurde routebeschrijving te zijn, met het huis van een van de dieven als vertrekpunt.

geplaatst: 12-02-2008 09:29:00   
update: 13-02-2008 08:13:00   

Meest bekeken

Laatste U Vandaag

Uitzending van maandag 21 mei 07:05 uur met het laatste regionale nieuw en achtergronden uit de provincie Utrecht.


DocU

DocU: 24 uur afkicken Hoe is het om jarenlang zwaar verslaafd te zijn aan drugs en alcohol en dan verplicht af te kicken? In de D... »


Stad naar mijn Hart

Edwin Hoogendoorn is glazenwasser. Hij vertelt over zijn vak en over een emotionele gebeurtenis uit 2009. In dezelfde uitzending D... »


Uitgelicht

Maandag in 'Aan Tafel!'
Bruun Kuijt van 'Echte mannen' is te gast. Hij treedt momenteel op met de voorstelling 'De Laatste Take van Laurel & Hardy'.


Maandag: sportavond!
In Namen en Rugnummers ziet u de samenvattingen van de belangrijkste sportwedstrijden, reportages en interviews met topsporters uit onze provincie.


Week van de Seventies!
Van 27 mei t/m 1 juni is het 'De week van de seventies' op Radio M Utrecht. Wat zijn uw 70 favoriete liedjes uit die tijd? Stem mee en win!