Taakstraf voor dominee Overberg

 
De Efratha Kerk. Beeld: RTV Utrecht

 


OVERBERG - Dominee Abraham de K. uit Overberg is veroordeeld tot 240 uur taakstraf en driehonderd dagen cel, waarvan 253 voorwaardelijk. De man hoeft in echter niet meer de gevangenis in omdat hij al in voorarrest heeft gezeten. Hij moet zich wel onder behandeling laten stellen.

De rechtbank achtte bewezen dat de man zich schuldig heeft gemaakt aan het bezit en de productie van kinderporno en pogingen om drie meisjes te verleiden tot ontuchtige handelingen.

De 60-jarige man maakte afgelopen oktober drie seksueel getinte foto's van een 7-jarig meisje in een zwembad in Kootwijk. Bovendien bleek dat op de computer van de man ruim honderd afbeeldingen van kinderporno hadden gestaan.

Ook nodigde hij een 4-jarig meisje uit zijn geslachtsdeel te betasten en vroeg hij twee zusjes van 8 en 9 om bij hem in bed te kruipen terwijl hij naakt was. Toen zij weigerden, 'kocht' hij voor een euro een kusje van hen.

Het Openbaar Ministerie eiste twee weken geleden vijftien maanden cel, waarvan vijf maanden voorwaardelijk met een proeftijd van vijf jaar. De officier stelde toen dat De K. dit verdient, mede omdat hij een belangrijke maatschappelijke functie heeft en dat hij de markt voor kinderporno in stand heeft gehouden.

Hoe de rechtbank tot de veroordeling is gekomen, hoort u van verslaggever Remco Andringa via de link onder eerdere berichten.

geplaatst: 16-04-2008 14:14:53   
update: 17-04-2008 07:48:00   

Meest bekeken

Laatste U Vandaag

Uitzending van maandag 21 mei 07:05 uur met het laatste regionale nieuw en achtergronden uit de provincie Utrecht.


DocU

DocU: 24 uur afkicken Hoe is het om jarenlang zwaar verslaafd te zijn aan drugs en alcohol en dan verplicht af te kicken? In de D... »


Stad naar mijn Hart

Edwin Hoogendoorn is glazenwasser. Hij vertelt over zijn vak en over een emotionele gebeurtenis uit 2009. In dezelfde uitzending D... »


Uitgelicht

Maandag in 'Aan Tafel!'
Bruun Kuijt van 'Echte mannen' is te gast. Hij treedt momenteel op met de voorstelling 'De Laatste Take van Laurel & Hardy'.


Maandag: sportavond!
In Namen en Rugnummers ziet u de samenvattingen van de belangrijkste sportwedstrijden, reportages en interviews met topsporters uit onze provincie.


Week van de Seventies!
Van 27 mei t/m 1 juni is het 'De week van de seventies' op Radio M Utrecht. Wat zijn uw 70 favoriete liedjes uit die tijd? Stem mee en win!