Rechtszaak Jack de Knipper uitgesteld

 
Beeld: RTV Utrecht

 


ZEIST - De rechtszaak tegen Jack de Knipper is dinsdag al na tien minuten uitgesteld. De rechters willen eerst een onderzoek naar mogelijkheden om de verdachte te behandelen.

De verdachte heeft psychiatrische klachten en is geestesziek. Hierom deed de advocaat van Jack ook een opmerkelijk verzoek: hij wilde dat het proces niet gefilmd werd. De rechters waren het hiermee eens om de privacy van de verdachte te verdedigen. Dit gebeurt zelden in rechtszaken.

Jack de Knipper zorgde een half jaar geleden voor veel ophef in de L-flat in Zeist. Hij knipte achtenveertig keer de liftkabels door zodat bewoners alleen de trap konden gebruiken. De schade loopt in de tienduizenden euro's met veel overlast voor de bewoners. Uiteindelijk bleek Jack de Knipper een 22-jarige bewoner van de L-flat te zijn.

U Vandaag besteedde aandacht aandacht aan deze zaak. Ook vertelde verslaggever Remco Andringa op Radio M over zijn ervaringen in de rechtszaal.

geplaatst: 19-05-2009 07:00:00   
update: 27-08-2009 14:41:00   

Meest bekeken

U Vandaag

Het regionale nieuwsmagazine van RTV Utrecht met actueel nieuws en achtergronden uit de provincie Utrecht.


Stad naar mijn Hart

Bekende en onbekende Utrechters laten een plek in de stad zien die voor hen een bijzondere betekenis heeft.


U Vandaag Weekoverzicht

De belangrijkste nieuwsonderwerpen van afgelopen week op een rij.


Uitgelicht

Dinsdag in 'Aan Tafel!'
Wilma Jac Breunissen komt vertellen over het boek 'Van de straat' waarvoor ze acht drugsverslaafden fotografeerde en hun levensverhaal opschreef.


Dinsdag: Westbroek
Op het Amsterdam-Rijnkanaal ziet Henk de binnenvaartschepen voorbij komen. Hoe zou het zijn om daar op te leven? Henk duikt in de wereld van..de binnenvaart.


Week van de Seventies!
Van 27 mei t/m 1 juni is het 'De week van de seventies' op Radio M Utrecht. Wat zijn uw 70 favoriete liedjes uit die tijd? Stem mee en win!