UTRECHT - Minder dan de aangekondigde 39 bomen worden gekapt in Amelisweerd. Dat is de uitkomst van een gesprek van de Vrienden van Amelisweerd met wethouder De Bondt van Utrecht.
UTRECHT - In het stadhuis in Utrecht zijn de nieuwe leden van de gemeenteraad geïnstalleerd door burgemeester Wolfsen. De installatie moet wettelijk op elf maart plaatsvinden. Daarom zijn ook in de andere gemeente waar gestemd is, de raadsleden geïnstalleerd.
ZEIST - De Kroon Group in Zeist is erg verrast door de arrestatie van topman Evert Kroon door de FIOD. Het bedrijf werkte al langer mee aan een onderzoek van de Belastingdienst en had deze stap niet verwacht, aldus een woordvoerder.
UTRECHT - In Antarctica heerste 50 miljoen jaar geleden een subtropisch klimaat. Dat hebben Utrechtse onderzoekers ontdekt aan de hand van bodemmonsters.
OUDEWATER - Niet Oudewater maar het Groningse dorp Wedde moet een Swiebertjedorp worden. Dat vinden politici in die gemeente die om die reden een intentieverklaring hebben getekend met de erven van Swiebertjebedenker John uit den Boogaard.
REGIO - In de Amersfoortse binnenstad is een agressieve winkeldief in de boeien geslagen. De 22-jarige vrouw uit Hoevelaken werd op heterdaad betrapt door een cassière en sloeg direct wild om zich heen.
zaterdag 4 juli 2009 07:06 uur SP collecteert voor Muziekpaleis
UTRECHT - De Utrechtse afdeling van de SP gaat vanmiddag collecteren voor het nieuwe Muziekpaleis. Het is een subtiel protest om aandacht te vragen voor de extra miljoenen die de gemeente in het nieuwe muziekcentrum wil steken.
Volgens de SP-fractie kost het elk huishouden 240 euro extra om de bouw van het paleis te realiseren. Het Muziekpaleis zou in eerste instantie gebouwd kunnen worden voor 47 miljoen, maar dat werd al snel het dubbele.
Vorige maand maakte wethouder Janssen bekend nog eens 34 miljoen nodig te hebben, tot woede van veel politieke partijen.
De wethouder wil de extra kosten overigens niet ten laste laten gaan van de belastingbetaler. Hij heeft een goedkopere lening weten te regelen en verdeelt de begroting over meer jaren.