Utrecht staat open voor nieuw stadion - UPDATE

 
Foto: RTV Utrecht

 


UTRECHT - FC Utrecht krijgt mogelijk een nieuw stadion. Als clubeigenaar Frans van Seumeren met een goed plan komt, wil de gemeente er serieus naar kijken.

Volgens de stad zou zo'n nieuw stadion gebruikt kunnen worden als Nederland wordt aangewezen als gastland van het WK voetbal in 2018.

Als alles doorgaat krijgt het nieuwe stadion 44.000 zitplaatsen en moet bij polder Rijnenburg bij knooppunt Oudenrijn komen.

In 2003 kreeg het Mijdrechtse bouwbedrijf Midreth nog een lening van 25 miljoen euro van de gemeente voor een grote verbouwing van het huidige stadion Galgenwaard.

Frans van Seumeren komt in Binnenlands Bestuur met ambitieuze plannen: "Het nieuwe stadion moet multifunctioneel zijn. Barcelona is een mooi voorbeeld. Daar is rond het voetbalstadion een heel sportcomplex waar ook andere sporten onderdak hebben. Mochten de Olympische Spelen in 2028 naar Nederland komen, dan zou dat ook mooi uitkomen."

VRAGEN
Leefbaar Utrecht is zeer verbaasd over de gang van zaken en heeft vragen aan het college van B&W gesteld. zo wil de partij weten waarom het college, dat twee jaar geleden nog tevreden was met het huidige stadion, nu positief staat tegenover een nieuw stadion.

Ook de beoogde plek stat Leebbaar Utrecht niet aan. "Van een verhuizing naar Leidsche Rijn is – wat ons betreft – dan ook geen sprake. FC Utrecht is en blijft in onze ogen de volksclub waar heel Utrecht trots op is", aldus de partij.

Bezoek ook:
- Vragen van Leefbaar Utrecht over de stadionplannen

geplaatst: 06-08-2009 08:50:15   
update: 10-09-2009 19:06:02   



Reacties (7) van lezers:

Maak eerst die lelijke kantoorhoeken van Nieuw Galgenwaard maar eens dicht! Demp vervolgens de gracht rond het veld en zet ook daar stoeltjes neer. Maar zorg in de eerste plaats voor aantrekkelijk en verzorgd voetbal.

Dirk uit Utrecht | 07-08-2009 09:01 uur  


ADO Den Haag had ook ooit eens zulke "ambitieuze" plannen. En toen het stadion er was waren ze gedegradeerd. Wat een onzin allemaal. Zorg eerst maar eens dat die club rendabel word door goede voetbal resultaten neer te zetten.

Martin uit Utrecht | 07-08-2009 06:48 uur  


Belachelijk idee, een nieuw stadion. Er is al veel (gemeente)geld in FC Utrecht en het huidige stadion gestoken. Als de gemeente geld te veel heeft, investeer dan in de Vechtsebanen of bouw een nieuw Thialf.

Maria uit Utrecht | 07-08-2009 00:00 uur  


Leidsche Rijn IS Utrecht. Je hebt daar gewoon meer mogelijkheden voor een groter voetbalstadion. Niet meer dan een logische keuze.

Domtalk uit Utrecht | 06-08-2009 18:29 uur  


Wat een onzin toch. Die van Seumerenmoet zich eerst maar eens constrateren op zijn ploeg. En dat is toch utreg. En het geld voor een nieuw stadion bestted, dat maar eens aan goede spelers en denk dan na over een nieuw stadion.

Wim Achterberg uit Nieuwegein | 06-08-2009 17:52 uur  


Het stadion dat we nu hebben is goed, dat hoor je mij niet ontkennen. Maar ik vind ook als je wilt groeien als club, ook een groter stadion moet hebben, waar die dan staat maakt niet uit, Alles wat het stadion nu '' utreg '' maakt kan ook heus wel in het eventuele nieuwe stadion verwerkt worden.

F.Verstege uit Utrecht | 06-08-2009 17:35 uur  


ik woon dan wel in den helder maar blijf utrechter in hart en nieren,dus dat stadion moet wel in de stad blijven,het hoort gewoon in stad utreg thuis en niet erbuiten.

f.g van rijnsoever uit Den helder | 06-08-2009 17:20 uur  


Meest bekeken

U Vandaag

Het regionale nieuwsmagazine van RTV Utrecht met actueel nieuws en achtergronden uit de provincie Utrecht.


Stad naar mijn Hart

Bekende en onbekende Utrechters laten een plek in de stad zien die voor hen een bijzondere betekenis heeft.


U Vandaag Weekoverzicht

De belangrijkste nieuwsonderwerpen van afgelopen week op een rij.


Uitgelicht

Dinsdag in 'Aan Tafel!'
Wilma Jac Breunissen komt vertellen over het boek 'Van de straat' waarvoor ze acht drugsverslaafden fotografeerde en hun levensverhaal opschreef.


Dinsdag: Westbroek
Op het Amsterdam-Rijnkanaal ziet Henk de binnenvaartschepen voorbij komen. Hoe zou het zijn om daar op te leven? Henk duikt in de wereld van..de binnenvaart.


Week van de Seventies!
Van 27 mei t/m 1 juni is het 'De week van de seventies' op Radio M Utrecht. Wat zijn uw 70 favoriete liedjes uit die tijd? Stem mee en win!