website RTV Utrecht website Bingo FM website Unieuws.nl website UStad website RTV Utrecht Panel U in de Wijk U in de Wijk website RTV Utrecht Reclame
 
"Markt hoort in binnenstad Amersfoort"

Foto: RTV UtrechtAMERSFOORT - Een omstreden plan houdt de marktkooplui in Amersfoort flink bezig. De Partij van de Arbeid wil de vrijdagmarkt namelijk verhuizen naar de Eemhaven.
  Bericht bevat foto('s) Bericht bevat audiofragment(en) Bericht bevat videofragment(en) lees verder  »
Deel van Rhenen en Veenendaal zonder stroom

Beeld: RTV UtrechtRHENEN / VEENENDAAL - Delen van Rhenen en Veenendaal zijn getroffen door een stroomstoring. Volgens netbeheerder Stedin zaten 4.000 huishoudens vrijdagavond anderhalf uur zonder elektriciteit.
  Bericht bevat foto('s) lees verder  »
Tiende editie Nog Harder van start

Archieffoto: JJ en Larissa Verweij, nogharderlopik.nlLOPIK - In Lopik is het tweedaagse truck-evenement Nog Hard van start gegaan. De 150 mooiste vrachtwagens van Europa maken hun opwachting in de tiende editie van het vrachtwagenfestival.
  Bericht bevat foto('s) Bericht bevat videofragment(en) lees verder  »
Traject 'Utrechts Mooiste' 15 kilometer langer

Kaart: rondevanmiddennederland.nlUTRECHT - De wielerklassieker De Ronde van Midden-Nederland is dit jaar 15 kilometer langer. Het traject door de provincie Utrecht is verlengd tot 206 kilometer.
  Bericht bevat foto('s) lees verder  »
Agenten maken Amersfoorters waakzaam

Foto: RTV UtrechtAMERSFOORT - Politieagenten in Amersfoort gaan in onder meer de wijk Schothorst van deur naar deur om inwoners te waarschuwen tegen inbrekers en insluipers. Het aantal 'zomerinbraken' is dit jaar explosief gestegen.
  Bericht bevat foto('s) Bericht bevat videofragment(en) lees verder  »
Ambtenaren wijk in na coniferenbranden Mijdrecht

Beeld: RTV UtrechtMIJDRECHT - De Ronde Venen gaat met bewoners praten over de brandstichtingen van de laatste tijd. De gemeente stuurt medewerkers langs in Mijdrecht om vragen te beantwoorden over de vermeende pyromaan die daar actief is.
  Bericht bevat foto('s) Bericht bevat videofragment(en) lees verder  »
Zomerwerk: greenkeeper Marcel Sandvoort

Foto: RTV UtrechtBILTHOVEN - Niet iedereen gaat in de zomer op vakantie. Vandaag in de serie Zomerwerk: .
  Bericht bevat foto('s) Bericht bevat audiofragment(en) Bericht bevat videofragment(en) lees verder  »
dinsdag 22 december 2009 22:50 uur
Laura mag bij vader blijven

Laura Dekker verlaat op dinsdag samen met haar vader de rechtszaal. Foto: ANP (Valerie Kuypers)

Laura Dekker verlaat op dinsdag samen met haar vader de rechtszaal. Foto: ANP (Valerie Kuypers)


WIJK BIJ DUURSTEDE - Zeilmeisje Laura mag van de Utrechtse rechtbank kerst bij haar vader vieren. RTV Utrecht had kort na de uitspraak een interview met de vader van het 14-jarige meisje.

Bureau Jeugdzorg vroeg woensdag of het meisje uit huis geplaatst kon worden. Maar de rechtbank denkt dat Laura's opstandigheid, zoals bijvoorbeeld haar recente vlucht naar Sint Maarten, komt doordat zij niet gelooft dat zij ooit haar wereldreis mag maken.

Dat zou veroorzaakt worden doordat haar vader en Bureau Jeugdzorg er samen niet uitkomen. Nu wil de Utrechtse rechtbank Laura helpen om de wereldreis toch te maken.

Bureau Jeugdzorg vroeg woensdagmiddag aan de Utrechtse rechtbank of Laura uit huis kon worden geplaatst. Het was aan de rechtbank om te besluiten waar de 14-jarige de kerst doorbracht: bij haar vader of bij de bevriende 'familie X.'.

Het was zeker dat het meisje niet bij haar moeder zou wonen. Toen dit bekend werd, verliet die vanmiddag hevig geëmotioneerd de rechtszaal in Utrecht.

VLUCHT NAAR SINT MAARTEN
Laura Dekker vluchtte vorige week met haar Nieuw-Zeelandse paspoort via Parijs naar het eiland Sint Maarten. Daar wilde zij een zeilboot kopen. Haar plan was om op het Caribische eiland te gaan wonen en zo Nederland te ontvluchten.

Dat bevestigden haar advocaat en haar woordvoerder. Laura wilde niet meteen vanaf Sint Maarten haar wereldreis gaan maken maar was wel van plan langere tijd buiten Nederland te gaan wonen.

Op zondag werd ze in Sint Maarten onderschept door de politie nadat een vrouw haar op straat had herkend van het internationale opsporingsbevel.

Samenvatting rechtszaak zeilmeisje Laura op Radio M
Vader van Laura: "Deze zomer begin aan soloreis"


Zie ook:
Geen hoger beroep in zaak-Laura
Dolblije Laura vertrekt binnen twee weken
Zeilmeisje Laura kan droom waarmaken
Oma schrijft boek over 'zeilmeisje' Laura
Instanties oneens over Laura Dekker
"Zeilmeisje heeft soloreis verdiend"
Zeilmeisje Laura blijft onder toezicht
Laura Dekker tot juli onder toezicht
Zeilmeisje Laura krijgt eigen strip
Laura Dekker verhuisd naar Zeeland
Zeilmeisje in hoger beroep
Zeilmeisje weer op koers naar wereldreis
Laura voorlopig bij bevriend gezin
Overleg over toekomst Laura Dekker
Zeilster Laura op Sint Maarten
Advocaat:Laura gaat zich beter voorbereiden
Laura Dekker voorlopig niet op reis
Kinderbescherming: toezicht Laura handhaven
"Onderzoek zeilster Laura goed uitgevoerd"
Laura's moeder is tegen zeilreis rond de wereld
"Laura verwacht alsnog te vertrekken"
Laura (13) mag niet op zeilreis
Engeland liet Laura niet alleen zeilen
Uitschrijving solozeilster Laura opgeschort
Vrijdag uitspraak over gezag ouders Laura
Kinderbescherming: ouders Laura aanpakken
Zeiltocht Laura kan toch worden tegengehouden
Wijk dwarsboomt wereldreis Laura (13) niet
Dertienjarige mag niet op wereldreis


reageer op dit artikel  |  print artikel
Laatste update: donderdag 24 december 2009 08:17 uur
5553x getoond  | © RTV Utrecht


  Reacties van lezers op dit bericht
Als Laura alle kosten heeft betaald die van mijn belastingcenten zijn gemaakt, mag ze van mij vertrekken met haar boot. Waarschijnlijk is ze dan 21 jaar.
Atheistus uit Amersfoort | 24-12-2009 02:03
Waar bemoeid iedereen zich zo mee!!! Laat dit toch lekker gebeuren voor dit meisje. Zo als het nu gaat kost dit heel veel geld voor de samenleving en je schiet er niets mee op met al dit betuttelen. Alleen LAURA gaat hiermee naar de ratsmedee. Als zij dit nu eenmaal in haar hoofd heeft om deze reis te volbrengen wie heeft dan het RECHT om zich daar mee te bemoeien!!!
berg uit Bilthoven | 23-12-2009 21:34
Ik ben het totaal niet eens met de vorige reacties. Allereerst vind ik het belachelijk dat 1 kind voor zoveel ophef kan zorgen. Pas geleden was ze nog 13 jaar. t' is toch te gek voor woorden dat iemand op die leeftijd in staat is om te doen wat dit wicht van plan is. De ouders (lees vader) heeft haar waarschijnlijk zo'n vrije opvoeding gegeven. Zo zie je maar weer wat daarvan terecht komt. Hoe zit het met ouderlijke verantwoordelijkheid? Nu zit men op Jeugdzorg te hakken, maar als zij was gegaan en was omgekomen had iedereen Jeugdzorg weer de schuld gegeven (de vader voorop). Tot slot: hoezo kan dit arrogante mormel wel de leerplichtwet ontduiken (ieder ander krijgt daar een boete voor) en iedereen zo manipuleren dat men zelfs nog medelijden met haar heeft. Moet iedere jongere van 13 a 14 jaar nu maar gaan doen en laten wat hij/zij wil? Gewoon een beetje depri worden, zeggen dat je van de beslissingen van volwassen in de war raakt. Je niet aan schoolvoorschriften houden. Lekker voorbeeld voor anderen. Absurd gewoon. Nu krijgt ze nog haar zin ook. Nou dan zal ze de volgende keer wel nog hardnekkiger worden om haar zin door te drijven. Ik hoef niets meer over haar te horen. Media: geen seconde meer aan besteden.
annabella uit Utrecht | 23-12-2009 19:56
Hallo Laura, Ondanks het bericht wat ook door de overheid constant wordt gelezen, is de beslissing voor jou goed uitgevallen. Ik vindt het naar voor jou dat je plan niet heeft gewerkt, ik geloof ook in jou, en bereid om aan te nemen dat je ondanks de moeilijkheden die er op zo'n zeereis op je af komen, je het best wel zou hebben gemaakt. Maar ben wel blij voor je dat je tenminste nog bij je Vader kan blijven. Op 22 December heb ik ook een stukje geschreven, niet om je omlaag te halen, maar meer om je te laten weten wat en hoe machtig de overheid eigenlijk wel is. Daar heb ik genoeg gegevens van in huis , en hoeveel er naar Den Haag is geschreven en gemaild het heeft niets geholpen. Nou meid hou je haaks, en bij wat voor beslissing of actie je ook mag ondernemen, ik geloof in je toi toi toi. En nog veel geluk schrijf ik je toe. Ik kan je helaas niet bereiken per mail anders had je van mij en mijn vrouw een mooie en leuke bewegende EMail voor de Kerst en het Nieuwe Jaar gehad. Dan maar op deze manier voor Jou en je Vader en Moeder fijne Feestdagen en een Voorspoedig 2010 toegewenst.
T.A. Stouten uit Oosterhout N.Br | 23-12-2009 19:25
ik vindt het Hartstikke Goed van de Rechter dat hij Laura dekker niet uit huis heeft laten plaatsen Respect daarvoor gelukkig heeft Bureau Jeugdzorg dit keer weer verloren van Harte Proficiat! Laura jij mag Kerst bij jou vader gaan vieren en Ook heel veel Respect dat de Rechter Laura Dekker gaat helpen zodat dat zij alsnog haar Zeiltocht kan maken eindelijk heeft het Recht zegegefierd van Harte Gefeliciteerd lieve Laura en heel veel Sterkte toegewenst met jou zeiltocht en laat van je horen jij weet mijn mailadres en telefoonnummer!
Cees van den Hoek uit Nijmegen | 23-12-2009 19:10
de zaak Laura is wel een vreemde zaak. ook is het vreemd dat een meisje van 14 zo vrij kan reizen en dat zij ondrdak krijgt bij vrienden in sint Maarten zonder dat deze de ouders inlichten!! ik denk dat er wel wat meer aan de hand is. maar ja, we staan wel aan de wal, en de beste stuurlui .................. ik hoop dat Laura weer goed te recht komt. sterke meid
ron uit Utrecht | 23-12-2009 17:49
Aanvankelijk dacht ik alleen dat er iets mis was met het kind en haar ouders en dat denk ik nog steeds, maar Jeugdzorg maakt er volgens mij ook een potje van. Waarom moest zij uit huis geplaatst worden? Ja, sommoge kinderen bedenken dan van alles wat zij willen gaan doen, maar Laura voert dat gewoon uit. En ik geef haar wat dit betreft geen ongelijk.Als ze een beetje mensenkennis gehad hadden bij Jeugdzorg, hadden ze deze reactie kunnen voorzien. En nu maar eisen stellen. Ik hoop dat de advocaat wat voor haar kan doen. Laat ze volgend jaar lekker in haar eentje gaan zeilen. Daar wordt ze groot van.
Marijke Houtman uit Utrecht | 23-12-2009 16:45
wat een luxe probleem, jammer voor Laura, dat ze haar zin nog niet krijgt, maar erger is dat er ieder minuut kinderen sterven van de honger, aan aids, malaria, etc. ik vind het decadent dat er zoveel geld en energie hieraan verspild wordt,
marian uit Utrecht | 23-12-2009 16:32



Zoek in:
  

Trefwoord(en):
  

Momenteel is er geen stelling.


kijk live
 19:00 Programmering 18.00-19.00 uur ieder uur opnieuw


  webcam
luister live
 20:00 De Avond van M
 22:00 Evelien's lovesongs
kijk live
 18:20 Programmering 18.00-18.20 uur opnieuw




luister live
 20:00 Regio Centraal
 23:00 Bingo non-stop

Unieke RTV Utrecht artikelen te koop.


Meld u gratis aan voor de dagelijkse nieuwsbrief van RTV Utrecht met daarin het laatste regionale nieuws en meer!


93 1.NL
Aan Tafel!
ETV.nl
Slag om Loevestein
Tijd voor U
U op de radio!
U Stad
U Vandaag
U Vandaag 08.05 uur
U Vandaag 18.00 uur
Utrecht is wakker

- advertentie -
advertentie


  © RTV Utrecht, alle rechten voorbehouden realisatie: veuger.net, Hilversum