Laura mag bij vader blijven

 
Laura Dekker verlaat op dinsdag samen met haar vader de rechtszaal. Foto: ANP (Valerie Kuypers)

 
Video voor iPad beschikbaar vanaf medio januari 2012
 
Video:  Vader van Laura: "Deze zomer begin aan soloreis"


Bezig met laden player ...
 
Audio:  Samenvatting rechtszaak zeilmeisje Laura op Radio M




WIJK BIJ DUURSTEDE - Zeilmeisje Laura mag van de Utrechtse rechtbank kerst bij haar vader vieren. RTV Utrecht had kort na de uitspraak een interview met de vader van het 14-jarige meisje.

Bureau Jeugdzorg vroeg woensdag of het meisje uit huis geplaatst kon worden. Maar de rechtbank denkt dat Laura's opstandigheid, zoals bijvoorbeeld haar recente vlucht naar Sint Maarten, komt doordat zij niet gelooft dat zij ooit haar wereldreis mag maken.

Dat zou veroorzaakt worden doordat haar vader en Bureau Jeugdzorg er samen niet uitkomen. Nu wil de Utrechtse rechtbank Laura helpen om de wereldreis toch te maken.

Bureau Jeugdzorg vroeg woensdagmiddag aan de Utrechtse rechtbank of Laura uit huis kon worden geplaatst. Het was aan de rechtbank om te besluiten waar de 14-jarige de kerst doorbracht: bij haar vader of bij de bevriende 'familie X.'.

Het was zeker dat het meisje niet bij haar moeder zou wonen. Toen dit bekend werd, verliet die vanmiddag hevig geëmotioneerd de rechtszaal in Utrecht.

VLUCHT NAAR SINT MAARTEN
Laura Dekker vluchtte vorige week met haar Nieuw-Zeelandse paspoort via Parijs naar het eiland Sint Maarten. Daar wilde zij een zeilboot kopen. Haar plan was om op het Caribische eiland te gaan wonen en zo Nederland te ontvluchten.

Dat bevestigden haar advocaat en haar woordvoerder. Laura wilde niet meteen vanaf Sint Maarten haar wereldreis gaan maken maar was wel van plan langere tijd buiten Nederland te gaan wonen.

Op zondag werd ze in Sint Maarten onderschept door de politie nadat een vrouw haar op straat had herkend van het internationale opsporingsbevel.

geplaatst: 22-12-2009 22:50:37   
update: 24-12-2009 08:17:00   



Reacties (8) van lezers:

Als Laura alle kosten heeft betaald die van mijn belastingcenten zijn gemaakt, mag ze van mij vertrekken met haar boot. Waarschijnlijk is ze dan 21 jaar.

Atheistus uit Amersfoort | 24-12-2009 02:03 uur  


Waar bemoeid iedereen zich zo mee!!! Laat dit toch lekker gebeuren voor dit meisje. Zo als het nu gaat kost dit heel veel geld voor de samenleving en je schiet er niets mee op met al dit betuttelen. Alleen LAURA gaat hiermee naar de ratsmedee. Als zij dit nu eenmaal in haar hoofd heeft om deze reis te volbrengen wie heeft dan het RECHT om zich daar mee te bemoeien!!!

berg uit Bilthoven | 23-12-2009 21:34 uur  


Lees ook

Meest bekeken

Laatste U Vandaag

Het regionale nieuwsmagazine van RTV Utrecht met actueel nieuws en achtergronden uit de provincie Utrecht. Uitzending van maandag 6 februari 18:00 uur


Namen & Rugnummers
Samenvattingen van de belangrijkste sportwedstrijden, reportages van onze sportverslaggevers en interviews met topsporters uit onz... >>

Kwaaie Tongen
Verhalen en geruchten.

Uitgelicht

Woensdag: Bureau Hengeveld
De politie komt woensdag weer met nieuwe zaken in Bureau Hengeveld. Elke woensdag vanaf 13.30 uur te zien op RTV Utrecht.


De Utrechtse Schatkamer
Donderdag: De Utrechtse Schatkamer. Margreet gaat met taxateurs op zoek naar kunstschatten. Zondag 12 februari is de volgende taxatiedag.