Bovag en vakbonden tevreden met cao



BUNNIK - De Bovag in Bunnik heeft maandag met de vakbonden overeenstemming bereikt over een eigen cao voor de garagebedrijven. "Het is een echte win-win-cao", zegt de branche-organisatie voor de autohandel.

Vorige maand liet de Bovag weten niet langer onder de cao voor kleinmetaal te willen vallen en werd deze bond door de werkgeversorganisatie FWM geschrapt als lid.

De nieuwe cao, die geldt voor 85.000 werknemers, voorziet in een loonsverhoging van 0,7 procent op 1 juli van dit jaar en nog eens 1,2 procent op 1 februari volgend jaar. Werkgevers kunnen in 2010 een daling van de loonkosten tegemoet zien. De cao heeft een looptijd van achttien maanden.|

Ervaren werkloze werknemers krijgen de kans om hun kennis over te dragen als leermeester/praktijkbegeleider; met behoud van uitkering.

Dat blijkt uit een gezamenlijke bekendmaking van Bovag, FNV Bondgenoten, CNV Vakmensen en De Unie.

Het principe-akkoord wordt voorgelegd aan de achterban van de bonden en van de Bovag.

Bezoek ook:
- Persbericht van de Bovag over de cao
- Persbericht CNV Vakmensen over de cao

geplaatst: 08-02-2010 15:37:11   

Meest bekeken

Laatste U Vandaag

Het regionale nieuwsmagazine van RTV Utrecht met actueel nieuws en achtergronden uit de provincie Utrecht. Uitzending van dinsdag 7 februari 15:10 uur


Westbroek!
Henk Westbroek gaat aan de hand van uw tips op zoek naar de onverwachte kant van dorpen, steden en buurten in de provincie Utrecht... >>

Namen & Rugnummers
Samenvattingen van de belangrijkste sportwedstrijden, reportages van onze sportverslaggevers en interviews met topsporters uit onz... >>

Uitgelicht

De Utrechtse Schatkamer
Zondag 12 februari is de volgende taxatiedag. Mocht zondag de Elfstedentocht worden gereden dan kunt u dit tijdens de taxatiedag in boerderij Mereveld natuurlijk op grootscherm volgen.


RTV Utrecht 10 km Run
Loop mee met de RTV Utrecht 10 km Run of één van de andere afstanden tijdens de Jaarbeurs Utrecht Marathon! Schrijf je hier in.