NS weigert stakingsbrekers voor schoonmaak



UTRECHT - De NS gaat toch geen andere mensen in te zetten om treinen en stations schoon te maken, nu de werknemers van schoonmaakbedrijven staken. In de Tweede Kamer en bij de vakbond FNV was woest gereageerd op het plan om stakingsbrekers in te zetten.

Volgens de NS is de beslissing om de treinen voorlopig niet schoon te laten maken, vooral ingegeven om de boel niet te laten escaleren.

Tweede Kamerlid Sadet Karabulut van de SP en haar PvdA-collega Hans Spekman uit Utrecht hadden al aangekondigd opheldering te vragen van demissionaire ministers Camiel Eurlings (Verkeer) en Piet Hein Donner (Sociale Zaken).

FNV Bondgenoten dreigde juridische stappen te ondernemen tegen de NS, omdat het breken van een staking door het inzetten van ander personeel niet mag.

OPDRACHTGEVERS
De Tweede Kamer had vorige week nog een rondetafelgesprek met de schoonmaakbranche, vakbonden en opdrachtgevers wegens signalen over misstanden in de sector.

Volgens Spekman lijkt de wijze van aanbesteding van schoonmaakklussen vooral prijsconcurrentie in de hand te werken, waardoor de arbeidsomstandigheden in het geding komen.

De PvdA en SP maken zich ook zorgen over de veiligheid, omdat schoonmakers in steeds kortere tijd meer moeten doen. Spekman: "Daar is de NS ook verantwoordelijk voor, want mensen hebben soms maar een paar minuten om een trein in en uit te gaan en schoon te maken."

Karabulut zei tevens dat schoonmakers bepaalde diploma's moeten hebben om op het spoor te kunnen werken en meent dat dit niet altijd het geval is.

geplaatst: 25-02-2010 16:35:26   
update: 17-03-2010 06:38:00   

Lees ook

Meest bekeken

Laatste U Vandaag

Het regionale nieuwsmagazine van RTV Utrecht met actueel nieuws en achtergronden uit de provincie Utrecht. Uitzending van dinsdag 7 februari 15:10 uur


Westbroek!
Henk Westbroek gaat aan de hand van uw tips op zoek naar de onverwachte kant van dorpen, steden en buurten in de provincie Utrecht... >>

Namen & Rugnummers
Samenvattingen van de belangrijkste sportwedstrijden, reportages van onze sportverslaggevers en interviews met topsporters uit onz... >>

Uitgelicht

De Utrechtse Schatkamer
Zondag 12 februari is de volgende taxatiedag. Mocht zondag de Elfstedentocht worden gereden dan kunt u dit tijdens de taxatiedag in boerderij Mereveld natuurlijk op grootscherm volgen.


RTV Utrecht 10 km Run
Loop mee met de RTV Utrecht 10 km Run of één van de andere afstanden tijdens de Jaarbeurs Utrecht Marathon! Schrijf je hier in.