Zitactie honderden schoonmakers Utrecht CS
UTRECHT - Actievoerende schoonmakers zijn de hele nacht in de Utrechtse stationshal blijven zitten om te protesteren. Ze willen meer loon, maar de werkgevers zien dat niet zitten.
Een groot deel van de stakende schoonmakers werkt normaal gesproken op stations of in treinen. Die worden nu al weken tijd niet schoongemaakt.
Ruim vierhonderd stakende schoonmakers begonnen dinsdag om 16.00 uur met een zitactie op het Centraal Station in Utrecht.
"Schoonmakers voeren al zo lang actie, en daar word je moe van, dus dan ga je zitten", zegt Ron Meyer, bestuurder van FNV Bondgenoten. De stakende schoonmakers in fel oranje hesjes zitten in een kring, midden in de stationshal. "Actie, actie!", roepen ze en ze blazen op fluitjes. Veel reizigers zijn blijven staan om te kijken. Een man met een gitaar zingt een protestlied waar joelend op wordt gereageerd door de stakers.
OPDRACHTGEVERS
De stakende schoonmakers vinden dat grote opdrachtgevers als NS verantwoordelijk zijn voor de slechte behandeling van schoonmakers. De schoonmakers blijven daarom op Utrecht CS zitten totdat de grote opdrachtgevers vooruitgang voor schoonmakers realiseren.
Alle stakers hebben een kaartje gekocht en zijn dus legaal in de hal aanwezig.
Schoonmakers zijn al vijf maanden in actie voor 30 cent loonsverhoging per uur. Drie weken geleden hebben ze zelfs het werk helemaal neergelegd.
De werkgevers hebben al gezegd dat ze wel weer in gesprek willen met de vakbonden. Die wachten eerst een voorstel van de bedrijven af.
update: 17-03-2010 17:22:01
Reacties (4) van lezers:
Het is niet een kwestie van :Als het je niet bevalt, dan neem je toch een andere baan? Nee, ze moeten je geven , waar je recht op hebt...Die reiskosten bijvoorbeeld. Bijna overal krijgen mensen reiskosten. En die scholing krijgen die schoonmaakbazen vergoed! En 3% is niet veel. En hun maar blijven rijden in die grote bakken van auto "s. 6x per jaar op vakantie gaan. Wat je vroeger met 3 personen schoonmaakte, moet je nu in je uppie doen. Belachelijk. Mooie steun krijgen ze daar wel van politici trouwens! Collega"s ga zo door, net zo lang tot we een normale cao hebben. . .
cynthia uit Nw vennep | 17-03-2010 00:04 uur
Kom op zeg, het is een kwestie van vraag en aanbod. Je doet het voor het minimum loon, of ze nemen gewoon een ander. Als je dat niet wil, moet je zorgen dat je beter werk krijgt. Zo is het leven. Staken is is zo 20e eeuws.
Atheistus uit Amersfoort | 16-03-2010 22:48 uur
FIOD mogelijk getipt over fraude supermarkten
Wurger van machinist komt uit Breukelen
Subsidieadvies Raad voor Cultuur komt hard aan
Onderzoek brandstichting woonwagenkamp Wilnis
Nieuwegeinse man opzettelijk aangereden
Nodige overlast door opknapbeurt Goejanverwellesluis
Actie om orgaandonoren te werven op de Uithof
Zonaanbidders genieten van eerste zomerse dag
Banden van auto in Leusden gestolen
Schennispleger in Nieuwegein aangehouden
1,5 miljoen voor autisme-onderzoek UMC
Petitie tegen reclame bij metalen Stier
Net sluit zich rond Utrechtse supermarktbende
Torenhaan terug op afgebrande Elleboogkerk
Utrechtse kitesurfer zwaargewond
Leusdense Ferrier uit Tweede Kamer
Scooteraar in Woerden gewond na botsing
Mannen opgepakt voor benzinediefstal
Aanhouding voor belediging in tram
Jongen (12) met groot mes bedreigd
Schouderblessure Danny van den Meiracker
Motorcoureur Tessels geblesseerd na crash
Jeroen Rauwerdink kiest voor Latina
IJsselmeervogels voegt drie talenten toe aan A-selectie
Dalto trekt Bart Nieuwenweg aan
Laatste kans handbalsters op Spelen
Sporting biedt Van Wolfswinkel beter contract
Frans Adelaar pakt dubbel in Slowakije
"Anderlecht wil John van den Brom"
Yoram Pesulima van GVVV naar Spakenburg
Montfoort haalt 17-jarige doelman
Hellas-atleet Harald Bust wint NK tienkamp
Schaerweijde blijft in hoofdklasse
Spakenburg verliest van kampioen zondag topklasse
