Corio wil kleine winkelier terug

 
In Nieuw Hoog Catharijne moet veel ruimte zijn voor kleine winkeliers. Foto: Gemeente Utrecht

 


UTRECHT - Vastgoedbedrijf Corio wil de huurwet aanpassen om zelfstandige ondernemer meer mogelijkheden te geven.

Het bedrijf dat Hoog Catharijne en Cityplaza exploiteert, ziet met lede ogen aan dat de kleine winkeliers uit het straatbeeld verdwijnen, terwijl ze wel hard nodig zijn om klanten te trekken.

Corio zegt dat de winkeliers de huurrechten verkopen aan grote ketens en de projectontwikkelaar wil een einde aan deze praktijken. Het bedrijf wil zelf kunnen bepalen wie in welk pand komt.

Ook wil Corio kunnen varieren in de huurprijzen. Kleine winkeliers zouden dan minder hoeven te betalen dan grote ketens.

ONDERNEMERS
De consument van tegenwoordig wil niet langer eenvormige winkelcentra, zei John van Haaren, bestuursvoorzitter van Corio. Hij vindt de Utrechtse burgemeester Wolfsen aan zijn zijde. Hij nam het rapport over de kwestie in ontvangst.

De winkeliers vertrouwen Corio niet. Die zeggen dat Corio de afgelopen jaren alleen maar kleine ondernemers uit Hoog Catharijne heeft gejaagd.

Ook gebruiken veel kleine winkeliers de huurrechten als welkome aanvulling op hun pensioen.

geplaatst: 31-03-2010 18:40:11   
update: 01-04-2010 09:14:01   



Reacties (6) van lezers:

He, is dat niet hetzelfde Corio dat de unieke en onderscheidende en ook hoog gewaardeerde slijterij De Traverse uit HC gooit? Zal wel een keten voor terugkomen... http://www.ad.nl/ad/nl/1004/Economie/article/detail/405118/2009/07/22/Ik-word-gewoon-op-straat-gegooid.dhtml

J.N. Vroege uit Utrecht | 01-04-2010 12:49 uur  


Hoezo huurwet wijzigen? Corio als (vrije marktpartij) kan toch zelf haar prijzen bepalen? Daar hebben zij helemaal geen wet voor nodig. Corio kan gewoon een aantal kleinere winkeloppervlaktes inplannen op aantrekkelijke plekken en de huur hiervan laag houden. neen, dit riekt gewoon naar een goedkope imagostunt van Corio die het stationsgebied in Utrecht al jaren verpest met het gesloten megalomane HC en zo steun hoopt te krijgen voor de nog megalomanere nieuwbouwplannen voor HC.

Ton de Korte uit Utrecht | 01-04-2010 00:25 uur  


Meest bekeken

U Vandaag

Het regionale nieuwsmagazine van RTV Utrecht met actueel nieuws en achtergronden uit de provincie Utrecht.


Westbroek!

In 2012 is Westbroek! terug met een heel nieuw programma. Ook wel eens afgevraagd waarom iets er uitziet zoals het er uitziet? Hoe... »


Namen & Rugnummers

Regionaal sportprogramma.


Uitgelicht

'Aan Tafel! op locatie
Woensdag komt de radio-uitzending van Aan Tafel! van 12.00 tot 14.00 uur, live vanaf de Amsterdamsestraatweg 569 in Utrecht. U bent ook welkom!


Week van de Seventies!
Van 27 mei t/m 1 juni is het 'De week van de seventies' op Radio M Utrecht. Wat zijn uw 70 favoriete liedjes uit die tijd? Stem mee en win!


Kledingactie 14 t/m 25 mei
Het Leger des Heils kan de kleren krijgen! Ook die van u? Lever uw kleding in bij RTV Utrecht en u krijgt er een kleinigheidje van RTV Utrecht voor terug.