Meeste dakterrassen Utrecht zijn illegaal
UTRECHT - Van elke tien dakterrassen in de stad Utrecht blijken er negen illegaal. Dat is de uitkomst van een steekproef die de gemeente heeft uitgevoerd.
Eigenaren moeten dit jaar nog aan de eisen voldoen of hun dakterras afbreken, anders volgen er maatregelen, schrijft het AD/Utrechts Nieuwsblad.
Dakterrassen worden steeds populairder omdat het de waarde van een huis vergroot. Het bouwen ervan is echter alleen toegestaan als het bestemmingsplan het toelaat en de eigenaren een vergunning krijgen.
Later dit jaar volgen inspecties.
update: 04-08-2010 17:46:01
Reacties (4) van lezers:
Matthijs, aan een groendak heb je niets, je mag er volgens de gemeente niet opkomen want er staan geen hekken omheen. Het kost dus veel geld maar je ziet het niet eens.
Willem de Man uit Utrecht | 27-10-2010 19:21 uur
Gelukkig zien veel steden in dat de stad ook groener moet en kan. Vooral op de daken is nog veel ruimte om de stad haar gezonde longen terug te geven. Voor deze mooie groene daken zijn gelukkig nog geen vergunningen nodig. De constructie moet het wel aan kunnen en het moet natuurlijk goed en veilig aangelegd worden. Zo kunnen mensen wel goed gebruik gaan maken van hun nu nog kale dak, zonder dat dat lange vergunningstrajecten met zich meebrengt. Matthijs Bourdrez van de Dakdokters
matthijs bourdrez uit Amsterdam | 16-09-2010 09:39 uur
Als je een dakterras officieel wilt aanleggen, en dus ook bij de waarde van je woning op wilt kunnen tellen, heb je een bouwvergunning nodig. In de praktijk moet het dak verstevigd worden om aan de (veiligheids)eisen te voldoen. Aan die versteviging, en het voldoen aan de andere regels van een veilig en vergund dakterras, zijn extra kosten verbonden. Voor mensen die volgens de regels laten bouwen is het lastig te verkroppen dat anderen die dat niet doen er mee weg komen. De controles vind ik terecht, zeker als de veiligheid in het geding is. Joost Becking Dakterras.nl
Joost Becking uit Warder | 11-04-2010 16:16 uur
Over een paar jaar heb je in Nederland een vergunning nodig om te mogen ademen; de hoogte daarvan is afhankelijk van de longinhoud. En uiteraard start het groen linkse Utrecht daar als eerste mee !
Marcel Vermeer uit Utrecht | 11-04-2010 10:22 uur
FIOD mogelijk getipt over fraude supermarkten
Wurger van machinist komt uit Breukelen
Subsidieadvies Raad voor Cultuur komt hard aan
Onderzoek brandstichting woonwagenkamp Wilnis
Nieuwegeinse man opzettelijk aangereden
Nodige overlast door opknapbeurt Goejanverwellesluis
Actie om orgaandonoren te werven op de Uithof
Zonaanbidders genieten van eerste zomerse dag
Banden van auto in Leusden gestolen
Schennispleger in Nieuwegein aangehouden
1,5 miljoen voor autisme-onderzoek UMC
Petitie tegen reclame bij metalen Stier
Net sluit zich rond Utrechtse supermarktbende
Torenhaan terug op afgebrande Elleboogkerk
Utrechtse kitesurfer zwaargewond
Leusdense Ferrier uit Tweede Kamer
Scooteraar in Woerden gewond na botsing
Mannen opgepakt voor benzinediefstal
Aanhouding voor belediging in tram
Jongen (12) met groot mes bedreigd
Schouderblessure Danny van den Meiracker
Motorcoureur Tessels geblesseerd na crash
Jeroen Rauwerdink kiest voor Latina
IJsselmeervogels voegt drie talenten toe aan A-selectie
Dalto trekt Bart Nieuwenweg aan
Laatste kans handbalsters op Spelen
Sporting biedt Van Wolfswinkel beter contract
Frans Adelaar pakt dubbel in Slowakije
"Anderlecht wil John van den Brom"
Yoram Pesulima van GVVV naar Spakenburg
Montfoort haalt 17-jarige doelman
Hellas-atleet Harald Bust wint NK tienkamp
Schaerweijde blijft in hoofdklasse
Spakenburg verliest van kampioen zondag topklasse
