Vleuten vorig jaar aan treinramp ontsnapt

 
Archieffoto: ANP, Robin Utrecht

 


UTRECHT - Het treinongeluk bij Vleuten vorig jaar maart, had makkelijk tot een grote ramp kunnen leiden. Dat concludeert Inspectie Verkeer en Waterstaat na een onderzoek.

Twee van de 22 wagons van een goederentrein ontspoorden op 23 maart 2009 doordat de vastzittende rem staal ophoopte en zo de wielen uit de rails kon laten lopen. Daarna werden de wagons nog vijf kilometer meegesleurd.

De slingerende wagons gingen zo dicht langs een passerende passagierstrein, dat de machinist in zijn cabine wegdook. De trein werd wel door opspattende stenen geraakt. Volgens de inspectie was er een risico dat de treinen zouden botsen.

Ook zouden reizigers op het station Vleuten geraakt kunnen worden door de losgeslagen wagons. Een fruitgroothandel langs de route kreeg een wolk van stenen over zich heen. Dat leverde veel zwaar beschadigde auto's op. Gewonden vielen wonder boven wonder niet bij de ontsporing.

OVERTREDINGEN
Vervoerder ERS Railways had het defect moeten zien, maar ook een machinist van een tegemoetkomende trein had het probleem moeten signaleren en doorbellen. De inspectie heeft in totaal drie overtredingen geconstateerd.

ERS Railways en ProRail moeten lessen trekken uit de ontsporing, vindt de inspectie. Zo moet er een ontsporingsdetectiesysteem worden aangelegd. Ook moet er beter worden gelet op informatie over de aanwezigheid van gevaarlijke stoffen.

Het is nog niet duidelijk of de spoorvervoerder en ProRail een boete krijgen.

Het rapport over het treinongeluk bij Vleuten in maart 2009


geplaatst: 16-06-2010 12:38:00   
update: 17-06-2010 09:28:00   

Meest bekeken

U Vandaag

Het regionale nieuwsmagazine van RTV Utrecht met actueel nieuws en achtergronden uit de provincie Utrecht.


Westbroek!

In 2012 is Westbroek! terug met een heel nieuw programma. Ook wel eens afgevraagd waarom iets er uitziet zoals het er uitziet? Hoe... »


Namen & Rugnummers

Regionaal sportprogramma.


Uitgelicht

Woensdag: Bureau Hengeveld
De politie komt woensdag weer met nieuwe zaken in Bureau Hengeveld. Elke woensdag vanaf 13.30 uur te zien op RTV Utrecht.


'Aan Tafel! op locatie
Woensdag komt de radio-uitzending van Aan Tafel! van 12.00 tot 14.00 uur, live vanaf de Amsterdamsestraatweg 569 in Utrecht. U bent ook welkom!


Week van de Seventies!
Van 27 mei t/m 1 juni is het 'De week van de seventies' op Radio M Utrecht. Wat zijn uw 70 favoriete liedjes uit die tijd? Stem mee en win!