Bezwaar tegen Bilts elite-eiland
DE BILT - Het Utrechts Landschap heeft bezwaar aangetekend tegen de bouwplannen op het Biltse Hessingterrein.
Eigenaar Hessing heeft een bouwaanvraag ingediend voor een luxe villawijk met een slotgracht eromheen. Het elite-eiland moet park Bloeyendael gaan heten en de huizenprijzen lopen uiteen van 8 ton tot ruim 1,5 miljoen euro.
Het Utrechts Landschap heeft bezwaar aangetekend omdat er volgens hen geen rekening wordt gehouden met cultuurhistorie, landschap en ecologie.
De waarden van de Stichtse Lustwarande, de Hollandse waterlinie, het historisch slagenlandschap en de ecologische hoofdstructuren komen volgens Het Utrechts Landschap door de bouwplannen ernstig onder druk te staan. Zo is het bouwvolume veel te groot voor de Stichtse Lustwarande, blijft er te weinig ruimte over voor belangrijke ecologische verbindingen en de aanleg van een faunapassage, en verdwijnt het open schootsveld van de Waterlinie Griftesteijn.
Stichting Het Utrechts Landschap beschermt natuur en cultureel erfgoed in de provincie Utrecht. Sinds 1927 heeft Het Utrechts Landschap ruim 4700 hectare natuurgebied en vele boerderijen, kastelen, landgoederen en molens in beheer genomen.
update: 23-06-2010 16:27:00
Reacties (2) van lezers:
Ik wil er wel een huis kopen hoor! Lijkt me heerlijk rustig. Jammergenoeg is mijn budget niet toereikend, anders had ik het echt wel geweten. Mooie buurt! Geweldige omgeving voor kinderen!
mamavan2 uit Nieuwegein | 23-06-2010 08:26 uur
Alsof nu deze enorme asfaltvlakte met tankstation ecologische en cultuurhistorische waarde heeft.....
Bloemaert uit Utrecht | 23-06-2010 08:16 uur
Belager buschauffeur vrij door blunder OM
'Gemeenten niet klaar voor horecawet'
Drie generaties ijsberen herenigd
Vogels gestolen van kinderboerderij Otterspoor
Vijf gewonden na frontale botsing Barneveld
Boeren langs de deuren met verse melk
Film over burgerparticiptatie Zeist
Onzekerheid voor Utrechtse buurthuizen
Europese prijs voor jonge Grontmij-ingenieur
Stad Utrecht tweede op ranglijst gemeenten
Nieuwegeinse man opzettelijk aangereden
Nodige overlast door opknapbeurt Goejanverwellesluis
Actie om orgaandonoren te werven op de Uithof
FIOD mogelijk getipt over fraude supermarkten
Wurger van machinist komt uit Breukelen
Banden van auto in Leusden gestolen
Schennispleger in Nieuwegein aangehouden
Petitie tegen reclame bij metalen Stier
Brandweer Rijn en Venen oefent in hete containers
Scooteraar in Woerden gewond na botsing
Schouderblessure Danny van den Meiracker
Motorcoureur Tessels geblesseerd na crash
Jeroen Rauwerdink kiest voor Latina
IJsselmeervogels voegt drie talenten toe aan A-selectie
Dalto trekt Bart Nieuwenweg aan
Laatste kans handbalsters op Spelen
Frans Adelaar pakt dubbel in Slowakije
Yoram Pesulima van GVVV naar Spakenburg
Montfoort haalt 17-jarige doelman
Schaerweijde blijft in hoofdklasse
Spakenburg verliest van kampioen zondag topklasse
