Instanties oneens over Laura Dekker

 
Laura Dekker

 


MIDDELBURG - De Raad voor Kinderbescherming wil dat Laura Dekker, de tiener die solo een zeilreis rond de wereld wil maken, nog een jaar onder toezicht van jeugdzorg komt te staan. Jeugdzorg ziet een reis van Laura al wel met vertrouwen tegemoet.

Bureau Jeugdzorg Utrecht heeft er bij de rechtbank in Middelburg voor gepleit de ondertoezichtstelling (OTS) direct te beëindigen.

Een woordvoerder van Jeugdzorg Utrecht zei dat Laura inmiddels voldoet aan de criteria waaraan zij volgens een vonnis van de rechtbank in Utrecht van eind 2009 aan moet voldoen.

Zo is er bijvoorbeeld een uitgebreid zeilplan opgesteld, dat is voorgelegd aan een deskundige. Op school haalt het meisje inmiddels goede cijfers en heeft ze een en ander goed geregeld met de Wereldschool, waardoor ze onderweg nog aan haar opleiding kan werken, aldus de zegsman.

Laura werd altijd gesteund in haar plannen door haar vader. Inmiddels heeft ook Laura's moeder haar zegen gegeven om te gaan zeilen.

De rechtbank doet volgende week uitspraak.

geplaatst: 20-07-2010 05:48:45   
update: 21-07-2010 06:36:01   

Meest bekeken

U Vandaag

Het regionale nieuwsmagazine van RTV Utrecht met actueel nieuws en achtergronden uit de provincie Utrecht.


Westbroek!

In 2012 is Westbroek! terug met een heel nieuw programma. Ook wel eens afgevraagd waarom iets er uitziet zoals het er uitziet? Hoe... »


Namen & Rugnummers

Regionaal sportprogramma.


Uitgelicht

Woensdag: Bureau Hengeveld
De politie komt woensdag weer met nieuwe zaken in Bureau Hengeveld. Elke woensdag vanaf 13.30 uur te zien op RTV Utrecht.


'Aan Tafel! op locatie
Woensdag komt de radio-uitzending van Aan Tafel! van 12.00 tot 14.00 uur, live vanaf de Amsterdamsestraatweg 569 in Utrecht. U bent ook welkom!


Week van de Seventies!
Van 27 mei t/m 1 juni is het 'De week van de seventies' op Radio M Utrecht. Wat zijn uw 70 favoriete liedjes uit die tijd? Stem mee en win!