Utrecht pakt woonbotenbewoners aan

 
Beeld: RTV Utrecht

 


UTRECHT - De gemeente Utrecht wil dat woonbotenbewoners in de stad hun illegaal gebouwde schuren gaan weghalen.

Achttien jaar lang heeft Utrecht de botenbewoners eigenlijk een beetje hun gang laten gaan maar sinds vorig jaar onderneemt de gemeente actie. Zo moet mevrouw Tieman aan de Da Costakade haar te grote stuur afbreken.

Het ingrijpen van de gemeente levert gemengde reacties op: veel botenbewoners begrijpen het wel, maar sommigen zijn woest. Mevrouw Tieman heeft inmiddels bezwaar ingediend. Nu is het afwachten of ze haar schuurtje en schutting misschien toch kan behouden.

geplaatst: 12-08-2010 06:06:21   
update: 12-08-2010 12:08:02   



Reacties (5) van lezers:

Ik was zo blij met het besluit tot handhaving van de oeverregels voor woonboten in 2007! Bij plaatsen waar woonboten liggen zou ik graag willen genieten van het water en tussen de woonboten door willen kunnen kijken. Bij mij in de buurt is dat tot op heden niet mogelijk, sterker nog, na 2007 zijn er nog nieuwe bouwsels en planten bijgekomen die niet aan de regels voldoen. In 2007 was er een interview met wethouder Giesberts, zie http://www.utrecht.nl/images/DSB/Havenatlas/PDF/interview_wethouder_giesberts.pdf . Daarin zegt hij dat binnen een tijd van ongeveer 1 jaar elke woonbootbewoner zou worden aangeschreven. Eind 2008 stuur ik e-mails naar handhavingoevers@utrecht.nl met de vraag hoe het hiermee staat maar krijg geen antwoord. Dan stel ik mijn vraag aan de gemeente Utrecht via een officieel formulier op utrecht.nl (ik het er een pdf van opgestuurd gekregen met een officieel ordernummer) maar ook daar heb ik nooit antwoord op gekregen. Dan stuur ik een mail naar mijn wijkraad, die uiteindelijk antwoordt dat het ingewikkeld is omdat er rekening gehouden moet worden met dingen die al bestonden voor een bepaalde tijd en dat het daarom jaren kan duren. Uit het artikel van 18 aug "Woonboottuinen blijven gemoederen bezighouden" in Ons Utrecht staat dat de gemeente uitgebreid overlegd heeft met de SUWO, het overlegorgaan van Utrechtse woonbootbezitters, bij de samenstelling van de nieuwe Havenatlas, waarin de regels staan. Dat vind ik een goede zaak, want mede daardoor zijn er natuurlijk allerlei uitzonderingen op de standaard regels gekomen die het rechtvaardiger, maar ook ingewikkelder maken. Ik vind dat de gemeente Utrecht meer vaart moet zetten achter de handhaving, maar als dat niet lukt mede omdat de regels allerlei uitzonderingen bevatten om recht te doen aan de woonbootbewoners, vind ik het niet eerlijk als een woonbootbewoner zegt dat daarom het schuurtje en de hoge heg maar toegestaan moeten worden. De niet-woonbootbewoners zijn misschien niet georganiseerd, en dienen misschien geen klachten in bij individuele woonbootbewoners, maar dat betekent niet dat het niet belangrijk vinden!

Suze uit Utrecht | 25-08-2010 20:21 uur  


De handhavingsactie van de gemeente is gebaseerd op een motie uit 2006 van de gemeenteraad, toen het woonbotenbeleid en het oeverbeleid aan de raad voorgelegd werden. In 2007 hebben alle bootbewoners een brief van de gemeente gekregen dat er gehandhaafd ging worden. Inmiddels zijn verschillende kades aangeschreven. Er zijn - anders dan de schrijver hieronder meldt - al diverse veranderingen doorgevoerd (lagere schuttingen, verwijderen illegale bouwsels). Sommige mensen hebben alsnog een vergunning aangevraagd en gekregen.

Annet Huizing uit Utrecht | 19-08-2010 17:13 uur  


Meest bekeken

U Vandaag

Het regionale nieuwsmagazine van RTV Utrecht met actueel nieuws en achtergronden uit de provincie Utrecht.


NOON

TV magazine voor 10-12 jarigen.


Bureau Hengeveld

Bureau Hengeveld is het regionale opsporingsprogramma dat helpt om het aantal misdrijven in de provincie Utrecht op te lossen en t... »


Uitgelicht

Woensdag: Bureau Hengeveld
De politie komt woensdag weer met nieuwe zaken in Bureau Hengeveld. Elke woensdag vanaf 13.30 uur te zien op RTV Utrecht.


Week van de Seventies!
Van 27 mei t/m 1 juni is het 'De week van de seventies' op Radio M Utrecht. Wat zijn uw 70 favoriete liedjes uit die tijd? Stem mee en win!


Kledingactie 14 t/m 25 mei
Het Leger des Heils kan de kleren krijgen! Ook die van u? Lever uw kleding in bij RTV Utrecht en u krijgt er een kleinigheidje van RTV Utrecht voor terug.