Brand verwoest Amersfoortse boerderij
AMERSFOORT - In Amersfoort is de boerderij van het Centrum voor Natuur- en Milieu Educatie op Landgoed Schothorst volledig in de as gelegd. Het gebouw met een rieten kap brandde tot de grond toe af.
De brand brak vanmorgen vroeg uit door nog onbekende oorzaak en veroorzaakte veel rook en roet. Omwonenden in de directe omgeving werd geadviseerd ramen en deuren gesloten te houden. De brandweer liet de boerderij gecontroleerd uitbranden.
De Amersfoortse brandweer kreeg hulp van collega's uit Woudenberg en Bilthoven. Ook rietdekkers van de brandweer uit Cothen hielpen mee om het vuur in bedwang te krijgen, maar toen dat niet lukte moest het gebouw moest als verloren worden beschouwd.
Een brandweerman liep een lichte verwonding op door een rondvliegend asdeeltje. Volgens een woordvoerder was een pleister afdoende.
Op het terrein ligt ook een zogeheten 'Middeleeuws Erf', waar het middeleeuwse familieleven wordt gereconstrueerd in een nagebouwde boerderij. De brand heeft daar geen schade veroorzaakt.
update: 08-09-2010 06:18:05
Reacties (1) van lezers:
Wat een ramp voor Amersfoort en voor de vele vrijwilligers. Dit is zo'n fantastisch mooi project om de jeugd bij de natuur te betrekken.
mi uit Amersfoort | 07-09-2010 21:11 uur
Auto verliest caravan in Amersfoort
Treinverkeer Arnhem-Utrecht ligt stil
Gewonde door onwelwording station Baarn
Helft flats Amersfoortse Gasthuislaan wacht sloop
Zwaar weer voorspeld: vierdaagse Leersum afgelast
Utrecht Monitor: crisis steeds meer zichtbaar
OM wil messentrekker bus alsnog achter tralies
Fileleed op A28 Utrecht-Leusden
Auto total-loss na ongeval Rondweg Houten
Baarnse Bos weer open na opknapbeurt
Autobrand in Terwijde, dader gevlogen
Musicalspektakel op Kasteel de Haar
Vrouw mishandeld in Utrechts park
Wielrenners in Baarn gewond na frontale botsing
'Gemeenten niet klaar voor horecawet'
Drie generaties ijsberen herenigd
Zwarte zwanenroof op kinderboerderij Maarssenbroek
Vijf gewonden na frontale botsing Barneveld
Brandweer Rijn en Venen oefent in hete containers
Boeren langs de deuren met verse melk
Schouderblessure Danny van den Meiracker
Motorcoureur Tessels geblesseerd na crash
Jeroen Rauwerdink kiest voor Latina
Dalto trekt Bart Nieuwenweg aan
Laatste kans handbalsters op Spelen
Frans Adelaar pakt dubbel in Slowakije
Yoram Pesulima van GVVV naar Spakenburg
Schaerweijde blijft in hoofdklasse
Spakenburg verliest van kampioen zondag topklasse
