"Hek Paleis Soestdijk moet open blijven"
BAARN - Het hek van Paleis Soestdijk moet ook in de toekomst open blijven. Dat signaal moet naar de politiek in Den Haag, is de uitkomst van een werkconferentie in het monumentale gebouw.
Alle 47 statenleden zijn het erover eens dat de voormalige woning van Koningin Juliana en Prins Bernhard een openbare functie moet houden.
Bestuurders van de betrokken gemeenten, de terreineigenaren en belangenorganisaties sluiten zich daarbij aan.
MINISTER
De nieuwe minister van VROM beslist uiteindelijk wat de toekomst wordt van het pand dat sinds het overlijden van Prins Bernhard zes jaar geleden leeg staat. Maar die zal toch rekening moeten houden met wat lokaal leeft, aldus gedeputeerde Bart Krol:
"Je moet hier niet iets bedenken waarbij de hekken dicht gaan en alleen mensen die ervoor betalen naar binnen mogen. De regio vindt dat Soestdijk een publiek toegankelijke functie moet krijgen. Dat is een belangrijk signaal naar degenen die erover gaan."
ONTMOETINGEN
Paleis Soestdijk is sinds eind 2006 open voor publiek, en vooralsnog is dat tijdelijk. De bezoekersaantallen beginnen terug te lopen en daarom wil directeur Jan Altenburg op het terrein culturele ontmoetingen organiseren, waaronder een openlucht-opera op de hofvijver in de zomer van 2011.
Wat de definitieve toekomst van het paleis wordt werd ook vandaag niet duidelijk. Het idee om er het Nationaal Historisch Museum onder te brengen, nu de aangewezen locatie in Arnhem op problemen stuit, kwam ook vandaag weer ter sprake. Concrete plannen zijn er echter nog niet.
update: 16-02-2011 12:47:04
Reacties (1) van lezers:
maak er een asielzoekers centrum van,bewaking is er al.afhankelijk van de grootte van de kamers ,minimaal 4 bedden er op(stapelbedden)bewaking verscherpen is wel nodig.
palm uit Nieuwegein | 21-09-2010 07:14 uur
KNMI waarschuwt voor zware onweersbuien
Auto verliest caravan in Amersfoort
Veel avondvierdaagsen afgelast door noodweer
Wielrenster Houten hard ten val
Treinverkeer Arnhem-Utrecht weer op gang
Man wordt onwel en valt voor trein station Baarn
Helft flats Amersfoortse Gasthuislaan wacht sloop
Utrecht Monitor: crisis steeds meer zichtbaar
OM wil messentrekker bus alsnog achter tralies
Fileleed op A28 Utrecht-Leusden
Auto total-loss na ongeval Rondweg Houten
Baarnse Bos weer open na opknapbeurt
Autobrand in Terwijde, dader gevlogen
Musicalspektakel op Kasteel de Haar
Vrouw mishandeld in Utrechts park
Wielrenners in Baarn gewond na frontale botsing
'Gemeenten niet klaar voor horecawet'
Drie generaties ijsberen herenigd
Zwarte zwanenroof op kinderboerderij Maarssenbroek
Vijf gewonden na frontale botsing Barneveld
Schouderblessure Danny van den Meiracker
Motorcoureur Tessels geblesseerd na crash
Jeroen Rauwerdink kiest voor Latina
Dalto trekt Bart Nieuwenweg aan
Laatste kans handbalsters op Spelen
Frans Adelaar pakt dubbel in Slowakije
Yoram Pesulima van GVVV naar Spakenburg
Schaerweijde blijft in hoofdklasse
Spakenburg verliest van kampioen zondag topklasse
