Utrecht presenteert eerste plannen Culturele Hoofdstad
UTRECHT - Utrecht wil in 2018 culturele hoofdstad worden en werkt aan een bidbook dat pas in 2012 wordt gepresenteerd. Daarin komt te staan wat de stad wil gaan doen om de titel binnen te halen.
Utrecht wil zich bij de jury in de kijker spelen als jonge stad met veel historie. Met 350 bezoekers, tromgeroffel en enthousiaste sprekers presenteerden gemeente en provincie Utrecht zich maandag trots met de eerste plannen.
Met de plannen voor Culturele Hoofdstad is tot nu toe bijna anderhalf miljoen gemoeid. Dat is nog niet zoveel als andere kandidaten willen uitgeven. Zo heeft de provincie Brabant al 100 miljoen euro toegezegd voor Den Bosch als Culturele Hoofdstad. Ook Den Haag, Almere en Maastricht hebben zich kandidaat gesteld.
Ieder jaar worden twee steden in Europa Culturele Hoofdstad. Het Europees Parlement kiest de steden, die dat jaar volop in de belangstelling staan. Behalve Nederland mag ook een stad in Malta zich in 2018 profileren.
Utrecht hoopt de kosten uiteindelijk terug te verdienen door toeristisch bezoek, tickets en een hogere horecaomzet en op langere termijn door een betere naamsbekendheid.
'Habitat', '18' en 'Playground' zijn de drie thema's die dienen als uitgangspunt en inspiratie voor het bidbook. Samen met honderden Utrechters wordt het programma daarvoor ontwikkeld.
Bezoek ook:
- Website over Utrecht als Culturele Hoofdstad
update: 17-05-2011 06:06:04
Overlast door noodweer boven oosten Utrecht
Houtense CDA-politica Sterk verlaat Kamer
OM wil messentrekker in bus alsnog achter tralies
Huis Doorn wil opheldering van staatsecretaris
Wielrenster Houten hard ten val
Treinverkeer Arnhem-Utrecht weer op gang
Man wordt onwel en valt voor trein station Baarn
Auto verliest caravan in Amersfoort
Helft flats Amersfoortse Gasthuislaan wacht sloop
Utrecht Monitor: crisis steeds meer zichtbaar
Fileleed op A28 Utrecht-Leusden
Auto total-loss na ongeval Rondweg Houten
Baarnse Bos weer open na opknapbeurt
Autobrand in Terwijde, dader gevlogen
Musicalspektakel op Kasteel de Haar
Vrouw mishandeld in Utrechts park
Wielrenners in Baarn gewond na frontale botsing
'Gemeenten niet klaar voor horecawet'
Drie generaties ijsberen herenigd
Zwarte zwanenroof op kinderboerderij Maarssenbroek
Schouderblessure Danny van den Meiracker
Motorcoureur Tessels geblesseerd na crash
Jeroen Rauwerdink kiest voor Latina
Dalto trekt Bart Nieuwenweg aan
Laatste kans handbalsters op Spelen
Frans Adelaar pakt dubbel in Slowakije
Yoram Pesulima van GVVV naar Spakenburg
Schaerweijde blijft in hoofdklasse
Spakenburg verliest van kampioen zondag topklasse
