Kilometers potloodlijnen in Centraal Museum

 
Kunstenaar Robbie Cornelissen tijdens een eerder project. Foto: Website Cornelissen

 


UTRECHT - Het moet uiteindelijk een lijntekening worden van 4,40 bij 17 meter. Kunstenaar Robbie Cornelissen werkt er vanaf donderdag dagelijks aan in het Utrechtse Centraal Museum, waar ook zijn tentoonstelling is te zien. Dat heeft het museum maandag bekendgemaakt.

Cornelissen maakt de meterslange tekening tijdens de tentoonstellingsperiode. Op papier tekent hij honderden kilometers rechte potloodlijnen zonder lineaal. Elke werkdag zet de tekenaar samen met een groepje kunstacademiestudenten zo'n 21 kilometer lijnen. Bezoekers kunnen het geconcentreerde schouwspel vanaf een tribune gadeslaan.

De tentoonstelling Studio Vertigo van Robbie Cornelissen is van 11 maart tot en met 29 mei te zien in het Centraal Museum. De Utrechtse kunstenaar is vooral bekend van zijn futuristische tekeningen op groot formaat.

Bezoek ook:
- De website van het Centraal Museum met meer informatie over Robbie Cornelissen

geplaatst: 08-03-2011 05:43:37   
update: 11-03-2011 09:36:02   

Meest bekeken

U Vandaag

Het regionale nieuwsmagazine van RTV Utrecht met actueel nieuws en achtergronden uit de provincie Utrecht.


NOON

TV magazine voor 10-12 jarigen.


Bureau Hengeveld

Bureau Hengeveld is het regionale opsporingsprogramma dat helpt om het aantal misdrijven in de provincie Utrecht op te lossen en t... »


Uitgelicht

Donderdag: Onze Tuin
Presentatrice Margreet gaat met een team aan de slag in de tuin van Dagopvang Utrecht. Mee helpen? Kijk dan op rtvutrecht.nl/onzetuin.


Week van de Seventies!
Van 27 mei t/m 1 juni is het 'De week van de seventies' op Radio M Utrecht. Wat zijn uw 70 favoriete liedjes uit die tijd? Stem mee en win!


Kledingactie 14 t/m 25 mei
Het Leger des Heils kan de kleren krijgen! Ook die van u? Lever uw kleding in bij RTV Utrecht en u krijgt er een kleinigheidje van RTV Utrecht voor terug.