'Pizzakunst' siert Utrechts museum
UTRECHT - Oude droge stukjes pizza zijn door het Centraal Museum in Utrecht verheven tot kunst. Twee kunstenaars hebben de stukjes binnengesmokkeld in zeven Nederlandse musea. In Utrecht zijn de doosjes ontdekt, maar mogen ze even blijven staan.
Het idee van het duo is, dat als iets in een museum te zien is, het vanzelf kunst wordt. De twee kunstenaars hingen hun eigen kunstwerk tussen de collecties van het Rijksmuseum, het Stedelijk Museum, het Kröller-Müller Museum, Bonnefantenmuseum Maastricht, Gemeentemuseum Den Haag, het MMKA (Museum voor Moderne Kunst Arnhem) en het Centraal Museum in Utrecht.
De directeur van het Utrechtse museum, Edwin Jacobs, vindt het een geweldige actie van kunstenaarsduo Post Scripted Artists.
HILARISCH
"Het is een heel klein doorzichtig doosje van ongeveer 15 centimeter. We vinden het een hilarische actie en we laten het voorlopig gewoon in het museum staan", aldus een woordvoerster.
Het Gemeentemuseum Den Haag heeft het kunstwerk ook gevonden, maar van de muur gehaald, net als het Rijksmuseum in Amsterdam. Die musea vinden het object niet passen in hun collectie.
Bezoek ook:
- Website van kunstenaarsduo Post Scripted Artists
update: 11-05-2011 16:10:59
Overlast door noodweer boven oosten Utrecht
Houtense CDA-politica Sterk verlaat Kamer
OM wil messentrekker in bus alsnog achter tralies
Huis Doorn wil opheldering van staatsecretaris
Wielrenster Houten hard ten val
Treinverkeer Arnhem-Utrecht weer op gang
Man wordt onwel en valt voor trein station Baarn
Auto verliest caravan in Amersfoort
Helft flats Amersfoortse Gasthuislaan wacht sloop
Utrecht Monitor: crisis steeds meer zichtbaar
Fileleed op A28 Utrecht-Leusden
Auto total-loss na ongeval Rondweg Houten
Baarnse Bos weer open na opknapbeurt
Autobrand in Terwijde, dader gevlogen
Musicalspektakel op Kasteel de Haar
Vrouw mishandeld in Utrechts park
Wielrenners in Baarn gewond na frontale botsing
'Gemeenten niet klaar voor horecawet'
Drie generaties ijsberen herenigd
Zwarte zwanenroof op kinderboerderij Maarssenbroek
Schouderblessure Danny van den Meiracker
Motorcoureur Tessels geblesseerd na crash
Jeroen Rauwerdink kiest voor Latina
Dalto trekt Bart Nieuwenweg aan
Laatste kans handbalsters op Spelen
Frans Adelaar pakt dubbel in Slowakije
Yoram Pesulima van GVVV naar Spakenburg
Schaerweijde blijft in hoofdklasse
Spakenburg verliest van kampioen zondag topklasse
