Donner: "Geen geld voor NHM in Soestdijk"
UTRECHT - De directie van het Nationaal Historisch Museum (NHM) denkt niet dat het museum er nog komt. Dat blijkt uit een zaterdag verschenen interview in de Volkskrant.
Volgens de directeuren Erik Schilp en Valentijn Byvanck is er geen meerderheid in de Tweede Kamer die het museum wil behouden. Daarbij negeert minister Donner van Binnenlandse Zaken het plan om het museum onder te brengen in het leegstaande Paleis Soestdijk, zo zeggen ze.
Schilp: "Mijn indruk is dat Donner er niet aan wil". "Elk verzoek om te praten wordt onbeantwoord gelaten. Ik trek de conclusie: men wil niet."
DONNER
In het radioprogramma TROS Kamerbreed zei Donner zaterdag dat Paleis Soestdijk een optie is voor het Nationaal Historisch Museum, maar dat er dan wel 90 tot 100 miljoen euro nodig is om het daarvoor geschikt te maken. Dat geld heeft de minister niet. Het museum zou moeten laten zien hoe het dat bedrag bij elkaar kan krijgen.
DEPENDANCE
Het NHM als een museum met reizende tentoonstellingen noemde Donner aantrekkelijk. In een tijd dat musea door bezuinigingen met sluiting worden bedreigd, moet je "drie keer achter je oren krabben" voordat je geld steekt in een nieuw museum, aldus de minister. Hij opperde nog de mogelijkheid dat het NHM een dependance wordt van een ander museum, zoals het Rijksmuseum.
Zes jaar nadat onder anderen SP-Kamerlid Jan Marijnissen met het initiatief was gekomen, vindt ook de Kamer het NHM niet meer zo belangrijk, aldus Schilp. "Dat is niet alleen een historische vergissing, het zou ook een schandelijke verkwisting zijn van belastinggeld.''
Het NHM zou zich aanvankelijk vestigen in een eigen pand in Arnhem, maar het kabinet besloot vorig jaar af te zien van de bouw ervan. De organisatie krijgt nog wel geld voor reizende exposities en een website.
update: 29-05-2011 10:54:03
Reacties (2) van lezers:
90-100 miljoen? Moet de oprijlaan dan met goud belegd worden?
malle aggie uit Utrecht | 28-05-2011 16:59 uur
Vanuit de Zuiderkerk in Amsterdam reizende tentoonstellingen, die de povinciale musea aandoen, is voorlopig de beste optie. Breng de geschiedenis bij de mensen in alle provincies en verplicht ze niet om naar het centrum van het land te moeten reizen.
M. Stevense uit Voorthuizen | 28-05-2011 12:20 uur
Overlast door noodweer boven oosten Utrecht
Houtense CDA-politica Sterk verlaat Kamer
OM wil messentrekker in bus alsnog achter tralies
Huis Doorn wil opheldering van staatsecretaris
Wielrenster Houten hard ten val
Treinverkeer Arnhem-Utrecht weer op gang
Man wordt onwel en valt voor trein station Baarn
Auto verliest caravan in Amersfoort
Helft flats Amersfoortse Gasthuislaan wacht sloop
Utrecht Monitor: crisis steeds meer zichtbaar
Fileleed op A28 Utrecht-Leusden
Auto total-loss na ongeval Rondweg Houten
Baarnse Bos weer open na opknapbeurt
Autobrand in Terwijde, dader gevlogen
Musicalspektakel op Kasteel de Haar
Vrouw mishandeld in Utrechts park
Wielrenners in Baarn gewond na frontale botsing
'Gemeenten niet klaar voor horecawet'
Drie generaties ijsberen herenigd
Zwarte zwanenroof op kinderboerderij Maarssenbroek
Schouderblessure Danny van den Meiracker
Motorcoureur Tessels geblesseerd na crash
Jeroen Rauwerdink kiest voor Latina
Dalto trekt Bart Nieuwenweg aan
Laatste kans handbalsters op Spelen
Frans Adelaar pakt dubbel in Slowakije
Yoram Pesulima van GVVV naar Spakenburg
Schaerweijde blijft in hoofdklasse
Spakenburg verliest van kampioen zondag topklasse
