Baarnse boer wil IJslanders houden

 
Gijs Evers bij enkele IJslanders. Foto: RTV Utrecht

 


BAARN - De IJslandse paarden bij Kasteel Groeneveld in Baarn zijn inzet geworden van een juridische strijd. Staatsbosbeheer wil de recreatiepaarden van boer Gijs Evers weg, omdat ze niet bij zijn melkveebedrijf passen.

Dat staat in de pachtovereenkomst, waar de grootvader van Evers al aan gebonden was. De rechter heeft bepaald dat de 45 IJslanders per 1 januari moeten verdwijnen. Evers gaat tegen de uitspraak in hoger beroep.

De boerderij is sinds 1913 in het bezit van de familie Evers en de paarden lopen al 21 jaar op het landgoed rond.

geplaatst: 26-09-2011 09:31:16   
update: 29-09-2011 09:06:04   



Reacties (57) van lezers:

Wij maken wekelijks meerdere keren een rondje door Groeneveld met onze hond, en genieten elke keer weer van dit mooie stukje natuur, deze paarden passen perfect in dit landschap! Ik heb nog nooit iets gemerkt van de "verrommeling van het landschap" Welk helder licht heeft dit bedacht? Deze SBB wordt betaald met ons belastinggeld !! Hebben ze niets beters te doen! Ik stel voor om de naam Staatsbosbeheer te wijzigen, laten we er maar Staatsbosterreur van maken!!

de Wilde uit Baarn | 03-10-2011 22:44 uur  


Achtergrond informatie op: www.ijslandersopgroeneveld.nl

Jan uit M'berg | 02-10-2011 23:03 uur  


Meest bekeken

U Vandaag

Het regionale nieuwsmagazine van RTV Utrecht met actueel nieuws en achtergronden uit de provincie Utrecht.


NOON

TV magazine voor 10-12 jarigen.


Bureau Hengeveld

Bureau Hengeveld is het regionale opsporingsprogramma dat helpt om het aantal misdrijven in de provincie Utrecht op te lossen en t... »


Uitgelicht

Donderdag: Onze Tuin
Presentatrice Margreet gaat met een team aan de slag in de tuin van Dagopvang Utrecht. Mee helpen? Kijk dan op rtvutrecht.nl/onzetuin.


Week van de Seventies!
Van 27 mei t/m 1 juni is het 'De week van de seventies' op Radio M Utrecht. Wat zijn uw 70 favoriete liedjes uit die tijd? Stem mee en win!


Kledingactie 14 t/m 25 mei
Het Leger des Heils kan de kleren krijgen! Ook die van u? Lever uw kleding in bij RTV Utrecht en u krijgt er een kleinigheidje van RTV Utrecht voor terug.