Romafamilie Nicolich weer met de dood bedreigd
Familie kijkt wat er buiten gaande is. Foto: Koert Walraven
Video: Politie: Bedreiging in De Meern staat overal los van
DE MEERN - De politie heeft een man aangehouden die de Romafamilie Nicolich met de dood heeft bedreigd. Hij stond vrijdagavond voor de woning van het gezin aan de Rijksstraatweg in De Meern en dreigde volgens de familie te schieten en de kinderen van het gezin mee te nemen.
De verdachte, onder invloed alcohol, was langs de woning (Rijksmonument Rhijnshoek pal tegen knooppunt Hooggelegen) gereden en claimde een vuurwapen te bezitten volgens de familie. Vlak daarvoor zou hij hebben geprobeerd om één van de kinderen mee te lokken.
De politie was snel ter plaatse en heeft de man kunnen aanhouden. Volgens de politie staat het incident overal los van en is de bedreiging het werk van een dronken man geweest, die zich waarschijnlijk ergerde aan een auto die daar geparkeerd stond.
Donderdag werd de familie Nicolich ook al bedreigd. Onbekenden schreven doodsbedreigingen op de muur van een woning in Maarsbergen waar de familie tijdelijk zou worden opgevangen door het Leger des Heils. De voorgenomen verhuizing van een deel van de Romafamilie Nicolich naar het pand in Maarsbergen gaat daarom niet door. Het gezin met vier jonge kinderen tussen de 2 en 5 jaar durft er niet te gaan wonen.
Het Leger des Heils, dat de familie al jaren begeleidt, regelde het tijdelijke onderkomen omdat ze van de stad Utrecht niet langer in de gemeentelijk villa in De Meern mogen wonen. De gemeente, het Leger en de politie Utrecht noemden de bekladding vrijdag "een zeer ernstige zaak waarover wij onze afschuw uitspreken." De politie zoekt naar de daders.
KORT GEDING
Een kort geding, dat de gemeente Utrecht tegen de familie heeft aangespannen om haar te dwingen de villa in De Meern te verlaten, dient volgende week vrijdag voor de rechtbank in Utrecht. De rondzwervende familie kreeg in De Meern een allerlaatste kans op huisvesting onder strikte voorwaarden.
Volgens Utrecht heeft de familie zich niet aan de afspraken gehouden. De huur, die per 1 januari afliep, wordt niet verlengd en de gemeente is niet bereid nog meer voor de familie te doen. De familie bestrijdt dat zij afspraken geschonden zou hebben.
KLEINE KINDEREN
Omdat het Leger des Heils het ongewenst vond dat een gezin met kleine kinderen op straat terecht zou komen, werd een tijdelijk adres in Maarsbergen geregeld. Het Leger zei vrijdag geen andere tijdelijke huisvesting voorhanden te hebben.
In Maarsbergen zouden alleen de vader en moeder met hun vier kinderen gaan wonen. Voor de oma en drie ooms was geen opvang geregeld.
update: 25-01-2012 15:51:25
Reacties (27) van lezers:
Geen van allen in dat huis werkt, maar toch staat er een mercedes een bmw en een jaguar voor de deur. Rara hoe kan dat. Echt compleet achterlijk dat de regering dit soort mensen steunt en hun huizen aanbiedt wat wordt gefinancierd met geld van de belasting betalers. Deze mensen verdienen geen medelijden, echt niet.
Kees uit De Meern | 17-02-2012 17:07 uur
What Goes around, comes around. Deze familie hebben dit op zichzelf afgeroepen door structureel mensen te bedreigen en manipuleren. Het hoofd van dit gezin is niet voor niets jaren geleden neergeschoten in de buurt van de damstraat. Hopelijk brengt dit een verandering tot stand in de familie waardoor ze op een normale manier met mensen omgaan
Rocky uit Ibiza uit Utrecht | 25-01-2012 23:14 uur
Romagezin uit woning De Meern gezet
Deurwaarder bezoekt gezinsleden Nicolich
Deel familie Nicolich volgende week op straat
Familie Nicolich klaagt over hulpverlening
Romagezin moet huis in Vleuten uit
Aleid Wolfsen overleeft motie van wantrouwen
Romafamilie Utrecht wil zelf van geheimhouding af
Uithuiszetting dreigt voor gezin uit familie Nicolich
Nicolichdebat uitgesteld na geheime vergadering
Raad Utrecht dubt over geheimhouding
Familie Nicolich moet villa De Meern verlaten
Spoeddebat over Nicolich in het geheim voorbesproken
"Leden familie Nicolich schuldig aan steunfraude"
Roma-familie demonstreert in stadhuis
Oppositie Utrecht is Nicolich-soap beu
Leger des Heils niet actief op zoek naar woning Nicolich
Belager bij woning familie Nicolich weer vrij
Romafamilie Nicolich durft niet naar Maarsbergen
Vernielingen aan nieuwe onderkomen Nicolich
Opnieuw familie Nicolich in Utrechtse Heuvelrug
SGP'er Pieter Verhoeve burgemeester Oudewater
Soestdijk weer klaar voor opera
NS: akkoord jaagt reizigers trein uit
Maatregelen Eemnes tegen sluipverkeer
Houtense CDA-politica Sterk verlaat Kamer
OM wil messentrekker in bus alsnog achter tralies
Overlast door noodweer boven oosten Utrecht
Huis Doorn wil opheldering van staatsecretaris
Wielrenster Houten hard ten val
Man wordt onwel en valt voor trein station Baarn
Auto verliest caravan in Amersfoort
Helft flats Amersfoortse Gasthuislaan wacht sloop
Veel avondvierdaagsen kampen met noodweer
Utrecht Monitor: crisis steeds meer zichtbaar
Fileleed op A28 Utrecht-Leusden
Auto total-loss na ongeval Rondweg Houten
Baarnse Bos weer open na opknapbeurt
Autobrand in Terwijde, dader gevlogen
Musicalspektakel op Kasteel de Haar
Vrouw mishandeld in Utrechts park
Floortje Engels naar Kampong
Vorm aanvoerder verliezend Oranje
Rentree Jacob Mulenga in oefenduel
Schouderblessure Danny van den Meiracker
Motorcoureur Tessels geblesseerd na crash
Jeroen Rauwerdink kiest voor Latina
Dalto trekt Bart Nieuwenweg aan
Laatste kans handbalsters op Spelen
Frans Adelaar pakt dubbel in Slowakije
Yoram Pesulima van GVVV naar Spakenburg
Schaerweijde blijft in hoofdklasse
Spakenburg verliest van kampioen zondag topklasse
