Spaarpotjes kinderen Zonnehuizen verdwenen

    Spaarpotjes kinderen Zonnehuizen verdwenen

 
Foto: RTV Utrecht

 
Deze video is (nog) niet beschikbaar voor uw browser, excuses voor het ongemak.
 
Video:  Oud-bestuurder Charles Laurey richt stichting op voor kinderen Zonnehuizen.




ZEIST - Spaargeld van kinderen die werden opgevangen door zorginstelling Zonnehuizen is verdwenen in het faillissement. Het geld stond op de rekening waar ook de vaste lasten van werden betaald. De kinderen komen daardoor met lege handen te staan.

Ook ouders en familieleden stortten jarenlang geld op de spaarrekening van hun kind. Het gaat om ongeveer 150.000 euro aan spaargeld van de jonge cliënten dat moet worden afgestaan. "De spaarpotjes zijn weg", weet oud-bestuurder Charles Laurey.

Hij noemt de gang van zaken erg triest en de interim-directeur heeft daarom de aparte stichting 'Een jas voor Sterre en Tobias' opgericht om kinderen hun geld terug te geven. Het eerste geld is afgelopen weekend al gestort op de rekening 345200918.

Mogelijk is via de curator het geld ook terug te krijgen, maar dat gaat lang duren, denkt Laurey. De curator zegt dat het geld al weg was voordat ze aantrad.

(Artikel aangepast om 2 februari met een reactie van de curator)

geplaatst: 31-01-2012 20:06:20   
update: 02-02-2012 20:57:21   



Reacties (18) van lezers:

hallo allemaal triest dat gebeurd voor de kinders, ik heb er zelf ook twee jongens zitten en er worden rare meldingen gedaan. daarom wil ik graag een oproep doen aal alle oude bewoners die het daar niet goed hebben gehad. ik zou dan graag in contact willen komen. en als je wild hier ben je natuurlijk vrij in niets moet. een gesprek met je aan gaan en dit ook vast leggen op video. ik wil de mistanden in de zonnehuizen graag bekend maken. maar heb daar hulp bij nodig. je kan je aan melden op mijn hyves onder mijn echte naam peter hagemans. of je aan melden op mijn site www.samenbundelen.nl. woon trouwens in utrecht voor als je me op hyves wilt toevoegen. b.v.d. peter.

peter hagemans uit Utrecht | 05-02-2012 17:40 uur  


En de Kinderen zijn geen schuldeisers ??? Het is hun spaargeld !!!

Chris uit Oss | 02-02-2012 09:29 uur  


Lees ook