Tien maanden cel voor leraar Gregorius College

    Tien maanden cel voor leraar Gregorius College

 
Het Gregoriuscollege in Utrecht

 


UTRECHT - De van ontucht verdachte leraar van het Utrechtse Sint-Gregorius College is veroordeeld tot tien maanden cel, waarvan zes voorwaardelijk. Dat heeft de rechtbank in Utrecht dinsdag bepaald.

De 48-jarige man uit Maartensdijk moet de cel in omdat hij ontuchtige handelingen heeft gepleegd met een 15-jarige jongen. De twee pleegden seksuele handelingen met wederzijdse instemming. De jongen deed alsof hij ouder was dan 15 jaar en de leraar geloofde hem. Zo vertelde hij dat hij zijn rijbewijs had gehaald en vierden de twee de 18-jarige verjaardag van de jongen.

De rechtbank vond dat de godsdienstleraar had moeten uitzoeken hoe oud de jongen nu echt was. De man had gezien zijn functie moeten weten dat de leeftijd van jongeren soms moeilijk in te schatten is.

De Maartensdijker werd op 17 oktober aangehouden na een aangifte van de ouders. Bij de arrestatie werd ook zijn computer in beslag genomen. Daarop is geen kinderporno gevonden.

De rechtbank hield er rekening mee dat er in de omgang tussen de twee geen sprake was van dwang of afhankelijkheid. Wel vond de rechter dat er leraar zich schuldig heeft gemaakt aan ernstige feiten, omdat hij geen rekening heeft gehouden met het feit dat jongeren niet goed in staat zijn hun seksuele integriteit te bewaken.

Tegen de man was anderhalf jaar cel geëist, waarvan een half jaar voorwaardelijk. Behalve de gevangenisstraf moet de man in therapie en moet hij 1000 euro schadevergoeding betalen aan de jongen.


geplaatst: 07-02-2012 14:13:13   
update: 08-02-2012 05:59:00   



Reacties (7) van lezers:

Ik ben blij met de eerder reacties. Mijn dochter zit op het Gregorius en kent de leraar als een integere man. De media maakte hem af en ze zei meteen al dat dit helemaal niet kan kloppen! En dat blijkt, als er over straf gesproken moet worden, is het wel heel eenzijdig! Wat leert die jongen ervan? De leraar heeft een strafblad, onderwijs kan niet meer, ongelooflijk...

Ouder gregorius uit Utrecht | 03-03-2012 21:42 uur  


@inwoner uit Nieuwegein: dit heeft niets met gekleurde berichtgeving te maken. Het bericht volgt bijna letterlijk de uitspraak van de rechter. En die heeft het hele verhaal van beide kanten aangehoord en daar zijn oordeel op gebaseerd. De jongen in kwestie heeft de leraar behoorlijk in de maling genomen, met grote gevolgen voor diens leven.

Lily uit Utrecht | 08-02-2012 14:45 uur  


Lees ook