Omstreden natuurgenezeres: "Nooit klachten over mij"
Gedroogde bast van de ibogaplant. Foto: Kim Gjerstad, Wikipedia
Video: Omstreden natuurgenezeres Sara Glatt snapt niets van ophef
Audio: Verslaggever Mitra Nazar spreekt met de natuurgenezeres
KOCKENGEN - Het land rond de boerderij van de 52-jarige natuurgenezeres Sara Glatt uit Kockengen is niet intensief doorzocht. Dat melden politie en justitie.
Volgens een woordvoerster is het verhaal van de advocaat van de vrouw niet waar. Die zei dat de tuin met prikstokken en andere apparatuur is doorzocht in opdracht van politie en justitie. Hij heeft dat gehoord van een betrouwbare bron en is er van overtuigd dat het echt is gebeurd.
De natuurgenezeres wordt door justitie verdacht van doodslag. De natuurgenezeres voorzag mensen jarenlang van het hallucinogene middel ibogaïne.
In een interview met RTV Utrecht zegt ze dat het middel helemaal niet gevaarlijk is. Ook zegt ze dat er nooit klachten over haar behandelwijze bij de politie zijn binnengekomen en dat ze wordt behandeld als de 'grootste crimineel van Nederland'.
De vrouw zat al eens kort vast nadat een patiënt die ze behandeld had, de snelweg was opgelopen en daarna werd doodgereden. Glatt werd vrijgelaten op voorwaarde dat zij geen behandelingen meer zou uitvoeren. De politie komt regelmatig langs om te controleren of de vrouw zich ook echt aan die voorwaarde houdt.
Ibogaïne komt van een Afrikaanse plant en vermindert ontwenningsverschijnselen en het verlangen naar een nieuw shot. De stof kan als bijwerkingen hallucinaties en hartritmestoornissen veroorzaken. In veel landen is de stof verboden, maar in Nederland niet.
update: 01-03-2012 10:15:15
Reacties (6) van lezers:
Het middel werkt- en Sara neemt haar werk serieus. Ze heeft honderden mensenlevens weer op de rit gezet. Een zo'n situatie is vervelend- en moet onderzocht- maar het is ontzettend flauw om te zeggen dat het gevaarlijk is.... alcohol hoeveel doden dagelijks? crack/coke/heroine? Een miniem risico als hartfalen is geen vergelijking met de pijn van een verslaafde geliefde/ kind/vriend familielid. Een uitslaap kamer met mannelijke hulp is praktischer en menslievender. Professionalisering van iets dat prima goed werkt, zou ook mooi zijn. Iboga werkt vele malen beter dan een afkickkliniek.
Diana uit ZWolle | 09-03-2012 13:53 uur
zonder haar was hij misschien al jaren eerder weg!!
anoniem uit Kockengen | 26-02-2012 17:26 uur
Sara Glatt overweegt honderd getuigen in strafzaak
Verongelukte Zwitser had wel degelijk ibogaïne gebruikt
Natuurgenezeres Kockengen wil minder politiecontrole
Drugsgenezeres aangehouden na dood patiënt
OM Utrecht onderzoekt behandeling ibogaïne
Man doodgereden op A2 Breukelen
Traumaheli naar Norbruislaan Utrecht
Eerste hertenkalf dit jaar in Baarn
Woerden moet meer bezuinigen
Alpe d'HuZes: modeshow in Woerden
Veel animo voor donorinfo op Uithof
Soestdijk weer klaar voor opera
SGP'er Pieter Verhoeve burgemeester Oudewater
NS: akkoord jaagt reizigers trein uit
Máxima opent geldloket in Amersfoort
Maatregelen Eemnes tegen sluipverkeer
Houtense CDA-politica Sterk verlaat Kamer
OM wil messentrekker in bus alsnog achter tralies
Overlast door noodweer boven oosten Utrecht
Huis Doorn wil opheldering van staatsecretaris
Wielrenster Houten hard ten val
Man wordt onwel en valt voor trein station Baarn
Auto verliest caravan in Amersfoort
Helft flats Amersfoortse Gasthuislaan wacht sloop
Veel avondvierdaagsen kampen met noodweer
Utrecht Monitor: crisis steeds meer zichtbaar
Mihai Nesu: "Ik kan weer staan"
Michael Silberbauer mee naar EK
Vier Utrechters in actie op jeugdtoernooi Toulon
Argon heft Stichting Topsport op
Amerikaans avontuur lonkt voor Kruys
Arthur Langedijk opvolger Lazrak bij Fortissimo
Opnieuw twee versterkingen voor UZSC
VVA'71 haalt aanvalelr Bennekom
Van Marwijk: "Afellay gaat mee naar EK"
Floortje Engels naar Kampong
Van den Brom blijft bij Vitesse
Ook Inge Janssen naar de Spelen
Vorm aanvoerder verliezend Oranje
Rentree Jacob Mulenga in oefenduel
Schouderblessure Danny van den Meiracker
Dalto trekt Bart Nieuwenweg aan
Laatste kans handbalsters op Spelen
Spakenburg verliest van kampioen zondag topklasse
