 |
|
 |
| Archief | | Alle artikelen van deze programmapagina kunt u hier raadplegen in het overzicht. Een actueel overzicht in uw RSS-reader lezen? Klik dan op het RSS-logo voor de link. |  |
|  |
|
 |
|
Afl 5 Slag bij Vreeswijk (1787)
ZA 25 JULI 2009 - Kijk hier aflevering 5 terug! We gaan terug naar het jaar 1787, de Amerikaanse onafhankelijkheidsoorlog is begonnen, de stoommachine is net uitgevonden. De eerste luchtballon vliegt net over onze provincie. En… er is een burgeroorlog gaande in Nederland tussen de Oranjeaanhangers en de revolutionaire Patriotten.
Patriot Cornelis Visscher is kapitein-luitenant van een schutterijcompagnie en trekt ten strijde. Bij de huidige wijk Fokkesteeg in Nieuwegein komt het tot een confrontatie tussen de legers van de Patriotten en de Oranje-gezinden. In deze aflevering het verhaal van Cornelis Visscher en de bijna vergeten Slag bij Vreeswijk.
 |  | 533x getoond | © RTV Utrecht | stuur door | print artikel |
dinsdag 2 december 2008 14:30 uur Laatste update: dinsdag 27 oktober 2009 13:28 uur | | |
 |
|