Uitzending gemist
Selecteer zender:
Selecteer programma:
Voor tv-uitzendingen kunt u tot 1 jaar terug selecteren.
Van Rossem Vertelt - do 1 okt 2015, 07.01 uur
Donders op het oog
Tegenwoordig kunnen we bijna alle oogziektes goed behandelen. Met name staar (cataract) is een routine operatie geworden. Maar dat was vroeger wel anders. Oogziektes werden behandeld op de markt door oogmeesters of in het geval van staar, een staarsteker.
Vanaf de 19de eeuw komt daar verandering in als de nieuwste uitvinding, de oogspiegel, z'n intrede doet. De Utrechtse fysioloog Franciscus Cornelis Donders besluit zich vanaf dat moment helemaal op het oog te focussen.
In 1858 richt Donders het Ooglijders Gasthuis voor min- en onvermogende op in Utrecht waar direct een stroom oogpatiënten uit het hele land op af komt. Voor het eerst was er dus in Nederland een ziekenhuis speciaal gericht op de ogen.
MEER UITZENDINGEN VAN ROSSEM VERTELT

Van Rossem Vertelt: Gifpark - Griftpark
do 17 okt 2019, 12.20 uur - Hoe een giftige gasfabriek zorgde voor prachtig park midden in de stad.