Utrecht geeft scholen geld voor cultuuronderwijs

UTRECHT - Utrechtse scholen krijgen van het stadsbestuur meer geld voor cultuuronderwijs. Wethouder Kreijkamp van Onderwijs zegt dat de scholen zelf mogen bepalen hoe ze het geld uitgegeven.
Tot nu toe zijn scholen vaak gebonden aan vaste lespakketten, maar Kreijkamp heeft in overleg met de schooldirecteuren besloten dat ze vanaf het schooljaar 2014/2015 zelf subsidie kunnen aanvragen voor hun cultuuronderwijs.
Scholen krijgen eenmalig 6000 euro om plannen te maken en de subsidieaanvragen te doen. In totaal is 1.6 miljoen euro subsidie beschikbaar gesteld door de gemeente. De scholen kunnen daarnaast nog aansprak maken op geld dat het Rijk beschikbaar heeft gesteld voor cultuureducatie.
Er gaat niet alleen geld naar cultuur op school. Voor amateurkunst in de wijken komt via het Utrechts Centrum voor de Kunsten (UCK) bijna 1 miljoen euro beschikbaar.

Heb je een tip of opmerking? Stuur ons je nieuws of foto via WhatsApp of mail.