Bart Rutten nieuwe directeur Centraal Museum

Rutten zegt dat de centrale ligging van het museum in het land en het "ambitieuze culturele klimaat" in Utrecht samen een "fantastische omstandigheid" bieden om in te werken. Hij zal samen met zakelijk directeur Marco Grob de directie vormen.
TENTOONSTELLING BUITEN
"Een mooie droom zou zijn om weer een keer een tentoonstelling te maken die ook buiten de muren van het museum plaatsvindt, op meerdere plekken in de stad."Ook de familie van Rutten is blij met de carričreswitch. "Mijn zoon van 7 vroeg: 'word jij dan directeur van Nijntje?' Daar heb ik maar even ja op gezegd."
Volgens Koen Perik, voorzitter van de raad van toezicht van het Centraal Museum, is Rutten de juiste man op de juiste plek. "Zijn kennis van de mondiale museumpraktijk evenals zijn passie voor de hedendaagse kunst en cultuur van Utrecht maken hem bijzonder geschikt om het Centraal Museum in een nationale en globale context te laten bloeien."
ERVARING
Ook de Utrechtse cultuurwethouder Kees Diepeveen ziet de nieuwe aanwinst helemaal zitten. "Zijn visie en ervaring op het gebied van moderne, hedendaagse en videokunst en zijn drang om dit toegankelijk te maken voor een breed publiek sluit goed aan bij de gedroomde verdere ontwikkeling van het Centraal Museum."LOOPBAAN
Rutten (44) werkt sinds 2008 bij het Stedelijk, waar hij onder meer medeverantwoordelijk was voor de vernieuwde opstelling en de recente tentoonstellingen van Malevich en Matisse.Reageren op dit bericht? Mail naar nieuws@rtvutrecht.nl.
Nieuwsoverzicht

Wat doet de gemeente Utrecht aan de veiligheid op Koningsdag?
De gemeente Utrecht heeft voor Koningsnacht en Koningsdag een speciale app uitgebracht. Naast s...

De RTV Utrecht pluche-peiler: volop witte rook in de provincie
De kiezer heeft gesproken. In 25 gemeenten in de provincie Utrecht wordt gewerkt aan een nieuw ...

Vrijmarktcafé Utrecht krijgt terrasverbod: "Dit kost me een weekomzet"
Ondernemer René Labrijn is woedend op de gemeente Utrecht. Zijn restaurant De Ouzerie li...

Nieuwe aflevering Radio Einstein uit opvanglocatie in Overvecht
Vanmiddag is de derde uitzending van Radio Einstein te beluisteren. Het programma wordt opgenom...

CDA, VVD, D66 en Seniorenpartij vormen coalitie De Ronde Venen
De partijen CDA, VVD, D66 en Seniorenpartij gaan in De Ronde Venen een coalitie vormen en hebbe...

Reddingsbrigades oefenen bij Haarrijnseplas: "We zullen bezoekers zeggen dat ze niet 112 moeten bellen"
"Het is een mooie dag maar plotseling slaat het weer om bij de Haarrijnseplas in Utrecht. ...

Fietser (16) uit Veenendaal omgekomen bij ongeluk in Randwijk
Een 16-jarige jongen uit Veenendaal is gisteravond om het leven gekomen in Randwijk (Gelderland...

FC Utrecht met matig gelijkspel tegen FC Groningen naar play-offs
FC Utrecht heeft zich twee wedstrijden voor het einde van de competitie geplaatst voor de play-...

Auto vliegt in de brand op A28: lange file, bestuurder ongedeerd
Een automobilist is met de schrik vrijgekomen bij een incident op de A28. De auto vloog in de b...

Vreeswijk gaat achteruit: "Vroeger kon je de deuren open laten staan"
Het gaat steeds slechter met Vreeswijk, vinden bewoners. De schrik na de vondst van twee handgr...

LIVEBLOG: FC Utrecht jaagt op play-off ticket tegen FC Groningen
Na de teleurstelling zondag tegen Feyenoord, toen FC Utrecht zijn laatste kans op plaats vier v...