Lachgashype in Baarn: "Pas op, je kan er dood aan gaan"
BAARN - In Baarn liggen steeds meer lachgaspatronen op straat. Jongeren gebruiken de drugs om high te worden, de lokale politie waarschuwt dat het levensgevaarlijk kan zijn.
"Zeker in combinatie met andere middelen zoals alcohol", schrijven de Baarnse agenten op Facebook. Lachgasgebruikers kunnen zuurstoftekort in hun hersenen krijgen, longen kunnen bevriezen en trommelvliezen kunnen kapotspringen.
De politie waarschuwt de lokale jeugd om te minderen met de drug, die wel gewoon legaal te koop is en via een ballon wordt ingeademd. "Ziet u jeugd met slagroompatronen bezig? Maak daar melding van bij ons, zodat wij met de jongeren in gesprek kunnen gaan."
Niet alleen in Baarn liggen steeds vaker lachgaspatronen op de grond. Verslavingsorganisatie Trimbos waarschuwde onlangs nog voor de partydrug.