Saharazand en rook veroorzaken oranje zon

De sinaasappelkleurige zon in Vianen
De sinaasappelkleurige zon in Vianen © Laura
DE BILT - Volgens berekeningen van Weeronline zit er zeker 8.000 ton woestijnzand in de lucht waarmee ongeveer 277 vrachtwagens zijn te vullen.
De sinaasappelkleurige zon is te zien in een grijze lucht. Het zijn sluierwolken die over het land trekken. Normaal schijnt de zon daar gewoon doorheen, weet Weeronline. Maar de mix van deze wolken, Saharazand en rook houdt zonnestralen tegen en veroorzaakt een bruinige gloed aan de horizon.
De weersverwachting had blauwe lucht, zon en temperaturen tot 21 graden in het vooruitzicht gesteld. Het zit er vandaag niet meer in, aldus Weeronline. De weersdienst raadt autobezitters ook nog aan even te wachten met het wassen van de auto. Het zand komt de komende dagen met enkele buitjes naar beneden en dat ga je zien op de auto's. Vanaf vrijdag gaat de wind vanaf zee waaien, waardoor schone lucht wordt aangevoerd en de atmosfeer wordt 'gereinigd'.
Meer foto's van de zon in onze regio staan op de Facebookpagina van RTV Utrecht.
Utrecht, Ondiep, richting Amsterdamsestraatweg
Utrecht, Ondiep, richting Amsterdamsestraatweg © Margo Bijkerk
Soest
Soest © Muriel van Tuijl
De Bilt
De Bilt © Wilma
Woerden
Woerden © Nellie
Driebergen
Driebergen © Gerda
Utrecht, bij RTV Utrecht
Utrecht, bij RTV Utrecht © RTV Utrecht / Joost Danvers

Heb je een tip of opmerking? Stuur ons je nieuws of foto via WhatsApp of mail.