Prikken bij de Jaarbeurs, iets meer besmettingen en door rellen vernielde piano naar museum
Jaarbeurs wordt centrale locatie voor coronavaccinaties in Utrecht
De Jaarbeurs in Utrecht wordt dé centrale plek voor coronavaccinaties. De GGD begint volgende week dinsdag, op 2 februari, met het vaccineren op deze nieuwe locatie.
De GGD en de gemeente Utrecht hebben gezamenlijk voor deze locatie gekozen "vanwege de centrale ligging in de stad, de goede bereikbaarheid van de Jaarbeurs met de fiets, het openbaar vervoer of de hoofdwegeninfrastructuur".
"Voor Utrechters ligt de keuze voor de Jaarbeurs voor de hand, net als voor ouderen uit omliggende gemeenten die in deze fase niet over een vaccinatielocatie in hun eigen gemeente beschikken", aldus de gemeente. Op het terrein van de Jaarbeurs staat nu ook al de XL-testlocatie.
Verpleegkundige Quinty krijgt als een van de eersten een tweede prik
De zorgmedewerkers die drie weken geleden voor het eerst aan de beurt waren kregen vandaag al hun tweede prik. Zo ook verpleegkundige Quinty Wagenaar van het UMC.
Ze voelt zich een stuk zekerder nu ze beter is beschermd tegen het virus, vertelt ze aan Radio M Utrecht. "Je merkt dat er veel opluchting is op de werkvloer. Voor eerste vaccinatie was grootste deel van de verpleegkundigen aan het trappelen om er één te krijgen."
Maar, zegt Quinty, het is niet zo dat alle coronarestricties als sneeuw voor de zon verdwijnen. "Fysiek verandert er niets, we blijven gewoon 'bepakt' ons werk doen." Dat wil zeggen: in een covid-proof pak met gezichtsbescherming. En dat is lastig: "Fysiek en mentaal vergt het veel meer van ons." Lees hier meer.

Bunschoten wil grootschalige coronatestpilot op 8 februari starten
De gemeente Bunschoten wil op 8 februari starten met de grootschalige coronatestpilot die voor het dorp gepland staat. Het is de bedoeling dat alle Bunschoters van 12 jaar en ouder - met of zonder klachten - zich vanaf dan laten testen.
Minister Hugo de Jonge kondigde de pilot half januari tijdens een persconferentie aan, nadat de besmettingscijfers van het dorp maandenlang tot de hoogste van Nederland behoorden. Met de test hoopt de gemeente de verspreiding van het virus in te dammen. Volgens burgemeester Melis van de Groep is de testbereidheid hoog. Lees hier meer.
Aantal besmettingen in de regio loopt weer op
In de provincie Utrecht zijn vandaag 292 positieve coronatests gemeld, 65 meer dan gisteren. Toen liep het aantal ook al met 27 op. Er zijn vandaag zeven patiënten opgenomen in het ziekenhuis en drie regiogenoten overleden als gevolg van besmetting met het virus.
De stad Utrecht is nog altijd koploper in de provincie met 69 nieuwe besmettingsgevallen, maar Amersfoort scoort vandaag juist opvallend laag met 16 besmettingen. In Veenendaal (18), Zeist (17), Stichtse Vecht (20) en Vijfheerenlanden (30) waren dat er meer. Bunschoten gaat nog altijd aan kop als het gaat om relatieve aantallen.
Landelijk: aantal besmettingen iets onder gemiddelde
Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) heeft in het afgelopen etmaal 4774 positieve coronatests geregistreerd. Dat zijn er meer dan dinsdag, toen het RIVM volgens gecorrigeerde cijfers 3980 nieuwe besmettingen noteerde, maar iets minder dan het gemiddelde van de afgelopen week.
In de laatste zeven dagen zijn in totaal 34.802 nieuwe gevallen gemeld. Dat komt neer op gemiddeld 4972 per dag.
Het aantal positief geteste mensen in ons land gaat richting de 1 miljoen. Sinds het begin van de uitbraak in februari vorig jaar is het coronavirus met een test vastgesteld bij 961.690 Nederlanders.
Vernielde stationspiano naar Utrecht
De NS schenkt de door relschoppers gesloopte piano van Centraal Station Eindhoven aan het Spoorwegmuseum. Het Utrechtse museum ziet in de kapotgemaakte piano vooral een symbolische waarde. "Deze openbare piano's zijn bedoeld als ontmoetingsplek. Om mensen op het station bij elkaar te brengen", zegt een woordvoerder van het museum. "Dat nu juist die piano vernield is vinden wij treffend."
De piano werd zondag vernield door relschoppers, die een gigantische ravage aanrichtten in het station. Al het glaswerk ging aan diggelen, een auto van ProRail werd in brand gestoken en de inpandige Jumbo-supermarkt werd geplunderd.
"De gebeurtenissen deze week in heel het land hebben een grote maatschappelijke impact", aldus het Spoorwegmuseum. "Daar willen wij in de toekomst wellicht aandacht aan besteden met deze piano."
Wanneer en in welke vorm de piano tentoongesteld zal worden, kon het museum nog niet vertellen. Voorlopig is het Spoorwegmuseum ook gesloten vanwege de coronacrisis.
Man uit Houten geeft zich aan vanwege rellen op Amsterdamse Museumplein
De politie heeft een man uit Houten aangehouden in verband met de rellen van zondag 17 januari in Amsterdam. Hij meldde zich gisteravond op het bureau nadat beelden van hem waren getoond in Opsporing Verzocht.
De Houtenaar is 29 jaar oud. Hij wordt verdacht van openlijke geweldpleging. Ook drie andere relschoppers werden door Opsporing Verzocht herkenbaar in beeld gebracht. Over hen heeft de politie veel tips gekregen en er zijn namen genoemd. De beelden van de verdachten zijn daarom vooralsnog offline gehaald.
Het protest op het Amsterdamse Museumplein op 17 januari tegen de coronaregels en het kabinet ontaardde in rellen en een confrontatie met de politie. Een week later ging het opnieuw mis. Niet alleen in Amsterdam, ook in andere steden braken rellen uit. De afgelopen dagen was het op nog meer plekken onrustig.
Rustige nacht achter de rug, politie hoeft nergens in te grijpen
Afgelopen nacht bleef het trouwens redelijk rustig. In onze provincie was het bijna nergens nodig dat de politie hard optrad tegen relschoppers. Wel gingen in Woerden enkele jongeren kort voor de start van de avondklok de straat op. Zij zorgden voor onrust rond winkelcentrum Tournoysveld. Rond 21.00 uur, toen de avondklok inging, was dat al weer voorbij.

De politie was op veel plaatsen wel 'extra zichtbaar' aanwezig, na oproepen op social media om de straat op te gaan. Lees hier meer.
Complimenten van de burgemeester
In De Bilt worden de coronaregels sowieso wel goed nageleefd, zegt burgemeester Sjoerd Potters. En het was gisteren opnieuw gewoon lekker rustig op straat. Daarnaast loopt het aantal besmettingen in de gemeente ook terug. Dat is goed nieuws, zegt Potters, en daarom krijgen alle Biltenaren een pluim van de burgemeester.
Nog meer complimenten
Ook de Utrechtse politie kreeg een opsteker. Sterker nog: op het bureau werden meerdere bloemen, planten, kaartjes en taarten bezorgd. Meerdere inwoners van de stad zeggen de inzet en het werk van de politie ontzettend te waarderen. De politie is er blij mee, blijkt uit de reactie op Twitter: "Wat zijn jullie ontzettend lief".
Alles wat je altijd al wilde weten over vaccins
Vanavond is er online een pop-up college te volgen waarin hoogleraar Cécile van Els tekst en uitlegt geeft over de werking van vaccins. Ze is immunoloog bij het RIVM en hoogleraar Vaccinologie aan de Universiteit van Utrecht.
Want, wat doet het vaccin precies en waarom is het nodig dat we twee inentingen krijgen? "Op dit moment leven er heel veel vragen", zei Van Els vanmiddag al op Radio M Utrecht. Haar antwoorden zijn vanaf 20.00 uur te zien in een livestream op de site van TivoliVredenburg.
Heb je een tip of opmerking? Stuur ons je nieuws of foto via WhatsApp of mail naar nieuws@rtvutrecht.nl.
Nieuwsoverzicht

Klimaat belangrijk verkiezingsthema in Utrecht, veel zwevende kiezers in de regio
De meeste kiesgerechtigde Utrechters willen wel naar de stembus, maar welke partijen daarvan pr...

Een jaar corona in Utrecht: hoe het begon in Houten
Tijdens de eerste lockdown hadden verpleeg- en verzorgingshuizen nooit helemaal dicht gemogen. ...

FieldLab en Guido Weijers wijzen minister terecht: 'Ik leg het Hugo de Jonge graag eens uit'
FieldLab Evenementen, de organisator van de proefvoorstelling van Guido Weijers, is wél ...

Veel briefstemmers in Utrechtse Heuvelrug, De Bilt en Baarn
Bijna een kwart van de inwoners van Utrechtse Heuvelrug mag per brief stemmen voor de Tweede K...

Zwaar verkeersongeluk tussen Driebergen en Odijk, vrouw gewond
Tussen Odijk en Driebergen is een zwaar verkeersongeluk gebeurd. Een automobilist is tegen een ...

Beslag gelegd op miljoenenvilla van Quincy Promes in Utrecht
Een neef van Quincy Promes heeft beslag laten leggen op een miljoenenvilla van de voetballer in...

Bunnik, Houten, en Utrechtse Heuvelrug zeggen windmolensamenwerking (nog) niet op
Bunnik, Houten en Utrechtse Heuvelrug verbinden nog geen harde conclusies aan de bekendmaking v...

Man organiseert demonstratie in Bunschoten om huwelijksjubileum te vieren
Frits Spetter en zijn vrouw Marianne hebben vandaag hun 25-jarige huwelijk gevierd met een demo...

Hans heeft 100.000 cactussen: 'Dit is een superleuke coronahobby'
Bijna niemand houdt meer van cactussen dan Hans Biesheuvel uit Lexmond. Wel honderdduizend exem...

'Rondje Rotsoord' is in Utrecht wandelen met muziek
Poppodium De Helling in Utrecht heeft samen met muziekplatform 3voor12 een audiotour gemaakt: R...

Geld verdienen met het zonneveld om de hoek, in Cothen kan dat nu
Voor vijfhonderd euro kunnen inwoners van Cothen een aandeel kopen in het eerste zonneveld van ...

'Rutte en De Jonge' genieten van terrasje, prikstraat in Veenendaal open en 306 besmettingen
Dit is corona vandaag, ons dagelijkse blog over de pandemie. Hier vind je de laatste ontwikkeli...

Groot datalek ticketsite bevat namen en bankrekeningnummers bezoekers Dierenpark Amersfoort
Door een groot datalek bij ticketwebsite Ticketcounter liggen de persoonlijke gegevens van bezo...

Weduwe en dochter vermoorde Mike Goedhart blijven ontkennen: 'Een stomp op zijn neus, ja. Maar hem doden?'
In de rechtbank in Utrecht is de inhoudelijke behandeling van de moord op Mike Goedhart begonne...

Geen coronabesmettingen bij theatershow Guido Weijers, al deed 20 procent geen test
Er zijn geen mensen met het coronavirus besmet tijdens de theatervoorstelling van Guido Weijer...

Eindelijk weer naar school en dat was even wennen: 'Ik ben wel moe nu'
Na tweeënhalve maand digitaal onderwijs mochten de middelbare scholieren en mbo's weer ope...

Utrechtse VVD-fractievoorzitter Dimitri Gilissen kondigt afscheid aan
VVD-fractievoorzitter en raadslid Dimitri Gilissen neemt volgend jaar afscheid van de Utrechtse...

Utrechtse onderzoeker adviseert over coronaproof stemlokalen: 'De vertraging valt wel mee'
Het uitbrengen van je stem kost je door corona meer tijd, maar als de stemlokalen slim worden i...

Schipper pont bij Eemdijk hoopt op veel recreanten: 'Als er maar genoeg mensen komen, dan blijft-ie varen'
Als de pont over de Eem weer vaart, dan is de lente niet ver weg. Traditiegetrouw werden vanoch...

Wijk bij Duurstede wil geen windenergie en stapt uit gezamenlijk overleg
Wijk bij Duurstede stapt uit de samenwerking met buurgemeenten om locaties voor nieuwe windmole...

Man (25) overleden na val van werf aan de Oudegracht
Bij een valpartij op de Utrechtse Oudegracht is gisteravond laat een 25-jarige man om het leven...

Wijk bij Duurstede voert over een maand nieuw afvalsysteem in, kritiek houdt aan
Wie meer afval scheidt betaalt minder, wie minder afval scheidt betaalt meer. Dat is het idee v...

Scherpe daling traditionele vormen van criminaliteit
Vorig jaar was het aantal door de politie geregistreerde misdrijven 2 procent lager dan in 2019...

Deze 118 Utrechters willen dat je hun partij de Tweede Kamer in stemt
De meeste politieke partijen en hun kandidaten voeren vanwege de coronacrisis hun campagne onli...

Gesprongen waterleiding zorgt voor onnodig bezoekje brandweer aan zorginstelling Veenendaal
De brandweer moest vanavond uitrukken bij een woonzorgcentrum in Veenendaal. Gelukkig voor de b...

Kampong is uitgeput maar voldaan na succesvol weekend: 'Dit hadden we nodig'
Het dubbelweekend van Kampong in de hoofdklasse had haast niet succesvoller kunnen verlopen. Vo...

RIVM meldt 356 nieuwe coronabesmettingen, iets hoger dan weekgemiddelde
In de provincie Utrecht zijn het afgelopen etmaal 356 nieuwe besmettingen geregistreerd bij het...

Veel geluidsoverlast in Amersfoort, politie neemt boxen in beslag
De politie in Amersfoort kreeg in de nacht van zaterdag op zondag opvallend veel meldingen over...

Kunstenaar Ruud Kuijer slaat nieuwe weg in met driedimensionale werken van staal
In zijn atelier in een enorme loods in de havenmonding van Lage Weide is kunstenaar Ruud Kuijer...

PODCAST: Montfoort naar de Topklasse, het sprookje van The Orange Machine
Het kenmerk van sprookjes is dat ze berusten op een fantasie die nooit werkelijkheid wordt. Zo ...

Huiskamerfestival Jazz on the Sofa gaat door, maar dan online
In Zeist vindt elk jaar een jazzfestival met kamermuziek in huiskamers rond het slot Zeist plaa...

Middelbare scholen mogen weer open, maar de vraag is of dat overal lukt: 'Is een flinke puzzel'
Normaal gesproken houden roostermakers wel van een flinke puzzel. Maar de vraag hoe de middelba...

Grote kater voor onherkenbaar FC Utrecht: 'Het was slecht wat wij hebben getoond'
Na de 0-1 nederlaag tegen FC Emmen zijn de spelers van FC Utrecht hard voor zichzelf. Verdedige...

Pijnlijke nederlaag FC Utrecht tegen hekkensluiter FC Emmen
Een onherkenbaar FC Utrecht heeft in Stadion Galgenwaard een pijnlijke nederlaag geleden. Hekke...

LIVEBLOG: FC Utrecht verliest in eigen huis van FC Emmen
FC Utrecht behaalde in de laatste zes wedstrijden maar liefst zestien punten. Sinds het debacle...

Mark van der Maarel tot 2023 bij FC Utrecht: 'Ik heb Ton de Kruyk nu in het vizier'
Ruim 300 wedstrijden speelde hij al voor FC Utrecht. En daar gaan er, mits hij fit blijft, nog ...

Willem Janssen verlengt contract en legt toekomst bij FC Utrecht vast
Aanvoerder Willem Janssen heeft zijn contract bij FC Utrecht met een jaar verlengd. Hij tekende...