Voorlopig minder AstraZeneca-vaccins: wanneer krijg ik nou die prik?

AstraZeneca
Patroon
Pfizer
Miljoenste prik
Geen garanties
Inmiddels zijn wereldwijd 200 miljoen prikken tegen corona gezet. In Israël is de helft van de bevolking minstens één keer ingeënt en een derde zelfs al twee keer. Ook in het Verenigd Koninkrijk, Bahrain, de VS en Chili heeft meer dan tien procent van de inwoners minstens één keer een vaccin toegediend gekregen. Groot-Brittannië verwacht dat eind juli alle volwassenen een prik tegen het virus hebben gekregen.
Door vroege en ruime bestellingen kent het VK minder leveringsproblemen dan de landen in de Europese Unie. De Europese Commissie heeft na veel kritiek vorige week besloten om het beleid te wijzigen en nieuwe vaccins sneller goed te keuren. Ook gaat er meer Europees geld naar fabrikanten die nieuwe vaccins willen ontwikkelen of bestaande vaccins willen aanpassen aan nieuwe virusvarianten.
Bijna de helft van alle injecties tot nu toe is uitgedeeld in de rijke G7-landen, die samen maar tien procent van de wereldbevolking omvatten. De club van industrielanden heeft vrijdag beloofd om vaccins te delen met minder ontwikkelde landen. Van de 29 landen die de Wereldbank omschrijft als het allerarmst zijn alleen Guinee en Rwanda begonnen met vaccineren.