Domtoren gestolen van Utrechts graf: 'Echt heel asociaal'

UTRECHT - Van het graf van de opa van de Utrechtse Ashley Nagtegaal is afgelopen weekend een grote Domtoren gestolen. Het beeld stond op begraafplaats Tolsteeg. "Verschrikkelijk", vindt ze. "Echt heel asociaal dat je van een graf steelt."
Ashley is boos. Vooral omdat de dieven er veel moeite voor hebben moeten doen. "De toren is van een soort beton, en we hadden hem gelijmd op de steen. Ze moeten echt flink hun best hebben gedaan ervoor", vertelt ze. "Daarom heb ik mijn verhaal ook gedeeld op Facebook."
Een bloemenwinkel aan de Amsterdamsestraatweg zag haar emotionele verhaal daar en net voordat zij hen een berichtje wilde sturen - ze hadden de Dom voor op het graf bij hen gekocht - kreeg ze gratis en voor niks een nieuwe van ze aangeboden. "Echt een heel mooi gebaar", vindt Ashley.
De bloemenzaak deelt het verhaal ook. Ze schrijven: "Hopelijk worden de dader(s) gepakt, jullie/je moest de ogen uit je kop schamen!!"