Utrecht krijgt bestralingscentrum voor dieren

UTRECHT - De faculteit Diergeneeskunde van de Universiteit Utrecht opent volgende week het eerste Nederlandse bestralingscentrum voor dieren. In de kliniek kunnen kankercellen bij honden en katten worden bestraald.
"Huisdiereigenaren houden toch vaak een sprankje hoop dat hun dier beter wordt. Dat gaat soms heel ver. We verwachten daarom veel animo voor een behandeling in de nieuwe kliniek," aldus een woordvoerster.
Het bestralen van een tumor bij een hond of kat gaat niet heel anders dan bij een mens. Wel krijgt het dier een lichte narcose, omdat stilliggen essentieel is voor de nauwkeurigheid van de behandeling.
Chirurgische ingrepen en chemotherapie waren al langer mogelijk, maar met bestralen zouden nog meer dieren kunnen worden gered. De nieuwe behandeling richt zich wel specifiek op honden en katten.