Jongeren bekogelen politie in Houten, kermis eerder gesloten

© Koen Laureij
Houten - In Houten is de politie bekogeld met bakstenen en zwaar vuurwerk door een groep jongeren. Vier jongeren konden door de politie worden aangehouden. Volgens een woordvoerder van de politie is de situatie zoals het zich nu laat aanzien weer onder controle.
Eerder op de avond ging het mis op de kermis, toen de sfeer plotseling omsloeg. Enkele tientallen jongeren staken zwaar vuurwerk af. Agenten grepen vervolgens in en wisten een aantal jongeren aan te houden, maar werden daarna bekogeld met zwaar vuurwerk en bakstenen.
Hierop werd de kermis door de exploitanten gesloten, waarna de jongeren richting het station liepen. Daar werden onder meer plantenbakken omgegooid en werd straatmeubilair vernield. Ook werd de politie opnieuw bekogeld met stenen en zwaar vuurwerk. Daarna wist de politie de orde te herstellen.
Het is nog niet bekend waardoor de situatie zo uit de hand kon lopen. Voor zover bekend is er niemand gewond geraakt.

Heb je een tip of opmerking? Stuur ons je nieuws of foto via WhatsApp of mail.