Veel vrouwen stoppen met 'te dure' pil

UTRECHT - Ruim 29.000 vrouwen zijn dit jaar gestopt met de anticonceptiepil omdat ze die te duur vinden. Dat blijkt uit onderzoek van onderzoeksbureau Rutgers Nisso Groep in Utrecht. De pil zit sinds 1 januari niet meer in het ziekenfondspakket voor vrouwen van 21 en ouder.
Volgens het onderzoekbureau zijn de vrouwen die zijn gestopt met de pil overgestapt op minder betrouwbare anticonceptiemiddelen.
Verder blijkt uit het onderzoek dat het aantal abortussen licht is gestegen sinds 1 januari. In de eerste helft van 2004 zijn 135 abortussen meer uitgevoerd dan in dezelfde periode van vorig jaar.
Vorige week bleek uit een ander onderzoek dat het aantal ongewenste zwangerschappen is toegenomen doordat de pil uit het ziekenfondspakket is gehaald.