Amateurvoetbal: Koploper Eemdijk blijft met beide benen op de grond, historische zege Kampong

Eemdijk-coach Willem Romp
Eemdijk-coach Willem Romp © Orange Pictures
Provincie Utrecht - Eemdijk is na drie speelronden de verrassende koploper in de derde divisie A. De promovendus uit Bunschoten Spakenburg won ook de derde wedstrijd van deze competitie. Thuis tegen RKAV Volendam werd het 3-1.
Eemdijk kwam al vroeg op voorsprong door Jesper van Dalen en halverwege de eerste helft verdubbelde Yannick Bouw de score. Toch was trainer Willem Romp niet tevreden. "Ik vond ons niet goed spelen, we hielden ons niet aan de afspraken."
Desondanks mocht Volendam van geluk spreken dat het bij rust maar 2-0 was. Na rust duurde het lang voordat de 3-0 viel, het was uiteindelijk topscorer Yannick Bouw die hem maakte. Vlak daarna werd het 3-1, waarna Volendam in de extra tijd ook nog een keer de lat raakte.
Bert Kous praat met Eemdijk-trainer Willem Romp
Hercules, dat net als Eemdijk de eerste twee duels had gewonnen, ging in Friesland met 3-2 onderuit tegen Harkemase Boys. De thuisploeg leidde bij rust met 2-0. In de tweede helft knokten de Utrechters zich terug in de wedstrijd, maar tien minuten voor tijd bracht Harkemase Boys de marge weer op twee. In de extra tijd kreeg Hercules-invaller Franslin Nsingi de rode kaart.

Knap herstel IJsselmeervogels

© Namen & Rugnummers
IJsselmeervogels herstelde zich van de nederlaag van vorige week én van de matige start tegen VVSB. Tegen de ploeg uit Noordwijkerhout begonnen de Vogels slap, en kwamen de bezoekers op voorsprong. IJsselmeervogels herstelde zich en draaide de zaken nog voor rust om.
Na rust creëerde een veel beter spelend IJsselmeervogels meer kansen en kwam verdiend op 3-1. Een strafschop een kwartier voor tijd gooide de wedstrijd in het slot. "We winnen de wedstrijd door een goeie tweede helft en ondanks het missen van twee hele grote kansen op 0-0", zei trainer Gert Jan Karsten na afloop.
IJsselmeervogels-trainer Gert Jan Karsten in gesprek met René van den Berg
DOVO boekte op eigen veld de eerste zege van de competitie. Tegen ODIN'59 vielen de doelpunten in de laatste tien minuten. Een vrije trap van Nick de Bondt brak de score open, in de extra tijd werd het nog 2-0.

Eerste zege Kampong

Kampong pakte in de uitwedstrijd tegen Hoogeveen de eerste driepunter van het seizoen. In het debutantenbal -beide ploegen promoveerden afgelopen seizoen- zegevierden de Utrechters met 3-0. Grote man was Siemen Eijkemans. Hij scoorde twee keer, nadat hij in het veld was gekomen voor de geblesseerde Berend Witteveen, die de 1-0 had gemaakt.
Het waren voor Eijkemans zijn eerste doelpunten nadat hij door een zware enkelblessure een jaar niet had gespeeld.

Nederlaag Sportlust

In de derde divisie B leed Sportlust'46 een thuisnederlaag. In de topper tegen Barendrecht gingen de mannen van Jochem Twisker, die maar liefst zes geblesseerde basisspelers miste, met 0-1 onderuit. Het enige doelpunt viel vlak voor rust en kwam op naam van voormalig IJsselmeervogels-speler Robbert Olijfveld.

Derde divisie A
Eemdijk - Volendam 3-1

1-0 Jesper van Dalen (5')
2-0 Yannick Bouw (22')
3-0 Yannick Bouw (79')
3-1 Azzedine Sout (84')

Harkemase Boys - Hercules 3-2
1-0 Joris Adams (27')
2-0 Joris Adams (45')
2-1 Franslin Nsingi (61')
3-1 Jhurrel Margaritha (81')
3-2 Tim Pieters (90'+1)

Bijzonderheid: rood voor Franslin Nsingi (Hercules/90'+6)

IJsselmeervogels - VVSB 4-1
0-1 Dario van Breukelen (21')
1-1 Jordy Ruizendaal (34')
2-1 Robin Eindhoven (37')
3-1 Marouane Afaker (54')
4-1 Dennis Knuiman (pen/77')

DOVO - ODIN'59 2-0
1-0 Nick de Bondt (80')
2-0 Chisom Leonard Johnson (90'+3)

Hoogeveen - Kampong 0-3
0-1 Berend Witteveen (29')
0-2 Siemen Eijkemans (32')
0-3 Siemen Eijkemans

Derde divisie B
Sportlust'46 - Barendrecht 0-1
0-1 Robbert Olijfveld (44')

Vierde divisie A
WVHEDW - DHSC 2-3
0-1 Jesse van Baal
1-1 Romello Austin
1-2 Jesse Oliekan
2-2 Nick Lammers
2-3 Olaf van der Sande

Hoogland - SJC 3-0
1-0 Lex Hienekamp (45')
2-0 Maurits de Baar (86')
3-0 Harrie Kersten (90'+2)

Vierde divisie B
VOC - LRC Leerdam 1-0
1-0 Bas van der Strom (45')

In de tweede divisie gingen zowel Spakenburg als GVVV onderuit na een voorsprong. Spakenburg, dat de eerste twee duels had gewonnen, kwam uit tegen Koninklijke HFC nog wel op 1-0 door Wimilio Vink, maar verloor met 2-1.
"Ik ben woest", zegt trainer Chris de Graaf van Spakenburg. "Ten eerste op de arbitrage. Maar het belangrijkste is dat wij veel beter zijn dan HFC, zij komen twee keer over de middenlijn en wij staan met lege handen."
Een boze Chris de Graaf na afloop
GVVV leidde in en tegen Scheveningen bij rust met 1-0, en had voor de thee meerdere kansen om de voorsprong uit te bouwen. In de tweede helft kwam de promovendus uit Veenendaal niet meer in het stuk voor en won de thuisploeg uiteindelijk met 3-1.

Tweede divisie
Koninklijke HFC - Spakenburg 2-1

0-1 Wimilio Vink (33')
1-1 Cas Dijkstra (56')
2-1 Redouan el Idrissi (58')

Scheveningen - GVVV 3-1
0-1 Genrich Sillé (24')
1-1 Virgil Tjin-Asjoe (53')
2-1 Julian Markvoort Beke (82')
3-1 Julian Markvoort Beke (84')

Voor alle uitslagen en standen in het amateurvoetbal, klik hier.

Heb je een tip of opmerking? Stuur ons je nieuws of foto via WhatsApp of mail.