Spelen weer in zicht voor Merel Blom

BREUKELEN - Eventing amazone Merel Blom (Breukelen) neemt komend weekend met haar paarden Umberto DB en Rumour Has It deel aan het CCI3 in het Engelse Bramham. Het FEI Tribunaal heeft de eerder aan Blom opgelegde schorsing opgeheven. Blom kan daardoor meedoen aan de observatiewedstrijd voor de Olympische Spelen.
Blom werd 21 april tijdens de cross country in Vairano (Itallië) gestopt voor gevaarlijk rijden. Op de afgegeven gele kaart werden ook aantekeningen gemaakt voor onjuist handelen door de amazone ten opzichte van het paard en incorrect gedrag. Dit leverde haar een schorsing op van twee maanden, tot 22 juni. In hoger beroep oordeelde het tribunaal dat Blom niet op een juiste wijze is gehoord.
Blom moet zich in Bramham bewijzen voor de Spelen van Londen. Bondscoach Martin Lips zal waarschijnlijk na de wedstrijd in Bramham de combinaties bekend maken die naar Londen gaan.